Slezský FC míří do Pardubic. K soupeři máme respekt, přiznává Skuhravý

06.04.2018, autor Redakce
Opava – Jedním z největších šlágrů Fortuna národní ligy je duel v Pardubicích. Domácí Východočeši, kteří v tabulce okupují třetí příčku, hostí lídra z Opavy. Bitva před televizními kamerami startuje v neděli 8. dubna v 10.15 na stadionu Pod Vinicí.
21.kolo, neděle 8.4.2018, 10:15
Pardubice Pardubice
0:1
Knobloch – Prosek, Kopřiva, Šejvl, T. Čelůstka – A. Fousek, Jeřábek (C), Řezníček, Mužík (77. Sokol) – P. Černý (76. Kovář) – Petráň. Trenér: Jiří Krejčí.

Šrom – Simerský, Svozil, Žídek – Schaffartzik, Zavadil – Pospěch, Kuzmanović (88. Jurečka), Kayamba (85. Hrabina) – Puškáč (76. Jursa), Smola. Trenér: Roman Skuhravý.

Branka: 51. Kuzmanović.
Rozhodčí: Marek – Myška, Batík.
ŽK: Kopřiva, 62. Prosek – Svozil, Simerský, Smola.
Diváci: 967
+14+14+14

V úvodu utkání se ovšem Opava musela bránit. Na Řezníčkův centr si naběhl Petráň a svou hlavičkou jen těsně minul bránu Slezanů. Po dvaceti minutách to znovu hořelo před Šromem. Černý poslal do vápna střílený centr, Petráň hlavou trknul do míče a opavský gólman musel zasahovat.

Domácí byli i nadále aktivní. Po centru Čelůstky bez přípravy vypálil Mužík, kterého vychytal Šrom. Petráň z následné dorážky střílel vedle. Opavskému týmu ovšem skvěle vyšel vstup do druhé půle.

Kayamba se uvolnil ve středu hřiště, vysunul Puškáče, který míč předal Smolovi, ten našel Kuzmanoviće, jenž propálil Knoblocha a skvěle zaplněný sektor opavských fanoušků explodoval radostí.

Hned vzápětí mohlo být vyrovnáno po ráně Černého. Tu ale na brankové čáře zastavil jeho spoluhráč Petráň. Pardubičtí ještě víc otevřeli hru a Slezané se z brejků snažili přidat pojistku. Své šance ale nedotáhli do konce. Pak ustáli i závěrečný tlak Východočechů a uhájili vítězství 1:0.

Slezský FC tak vyhrál na jaře popáté v řadě a stále se může pyšnit dlouhou sérií, kdy v pěti jarních zápasech neinkasoval ani jeden gól. Devět utkání před koncem soutěže má Opava na postupových pozicích dvanáctibodový náskok před třetím Třincem.