Slezský FC míří do Vítkovic. Chceme tři body, velí Skuhravý

09.11.2017, autor Redakce | FOTO: Deník / Petr Widenka
Opava – Na domácím hřišti Slezský FC porazil Vítkovice jednoznačně 6:2. Odveta ale bude úplně o něčem jiném. V Ostravě náš čeká jiné utkání. Domácí pod ex-opavským koučem Ludevítem Grmelou ožili a myslí na body.
16.kolo, pátek 10.11.2017, 17:00
Vítkovice Vítkovice
1:2
Květon – Prajza, Kotouč, Dramé, Twardzik – Hýbl, Motyčka, Urbančok, Vasiljev (82. Matěj) – Mišinský (89. Ožvolda), Mrázek. Trenér: Ludevít Grmela.

Šrom – Žídek, Schaffartzik, Simerský – Kayamba (85. Jurečka), Jursa, Zavadil, Kuzmanović, Zapalač (89. Stříž) – Smola, Puškáč (73. Hrabina). Trenér: Roman Skuhravý.

Branky: 64. Mišinský – 45+2. Jursa, 67. Žídek. Rozhodčí: Orel – Dobrovolný, Pfeifer.
ŽK: Urbančok, Motyčka, Twardzik, Dramé – Zavadil, Simerský.
Diváci: 1237

Po vyrovnaném úvodu utkání se s přibývajícími minutami chopili aktivity opavští fotbalisté. Zhruba po dvaceti minutách se pěknou přímočarou akcí blýskl Kayamba, ale rána mu nesedla ideálně. Krátce nato Zavadil parádně rozehrál přímý kop, když zakroutil balon na zadní tyč, kde číhal Kuzmanović. Srbský útočník v barvách Opavy ovšem míč pouze protečoval těsně mimo vítkovickou bránu.

V závěru první půle mohli jít do vedení domácí. Mišinský si vyměnil míč s Urbančokem, který jej prostrčil na Prajzu a jeho prudkou přihrávku na poslední chvíli odvrátil Kayamba. Vzápětí ale na opačné stráně Zapalač dostal odražený balon do vápna, Kuzmanović jej přiťukl Jursovi a ten povedeným obstřelem k pravé tyči otevřel skóre pátečního derby.

Po změně stran Slezský FC pokračoval v aktivní hře, jenže v 64. minutě přišel šok. Vítkovice v podstatě ze svého prvního útoku ve druhé půli udeřily. Po dlouhém nákopu si Mišinský balon efektně zpracoval na prsa, obhodil si jednoho z opavských obránců a parádní pumelicí zavěsil pod břevno – 1:1.

Krátce nato si Zapalačův centr málem srazil do vlastní brány Motyčka, a tak Opavští museli vzít zavděk alespoň rohem. Balon si nachystal Zavadil, jeho centr propadl malým vápnem a Žídek zblízka pohotově dopravil míč do sítě.

Slezané pečlivě kontrolovali těsný náskok, který mohl navýšit Kuzmanović, ale proti byl brankář Květon. Na výhře opavského týmu v poměru 2:1 se ale nezměnilo nic. Slezský FC tak po dvou venkovních prohrách zabral a bere cenné tři body.

Roman Skuhravý (trenér Slezského FC Opava): „V prvním poločase jsme hráli přesně to, co jsme chtěli. Myslím si, že jsme měli jednoznačnou převahu. Byl jsem spokojený s tím, jak jsme drželi balon, a jakým způsobem jsme si to otevírali. Neměli jsme ale důraz ve vápně. Po krásné akci jsme šli zaplaťpánbůh do vedení. Ve druhé půli nás ovládl strach vyhrát. Kluky ale chápu, protože po houpačce, které máme za sebou, strašně moc chtěli zvítězit. To nám trochu svazovalo nohy, přesto jsme vyhráli zaslouženě.“