Slezský FC míří na půdu posledního Žďáru i s uzdraveným Mrázkem

29.04.2014, autor Redakce
O P A V A - Opavské fotbalisty čeká nejdelší výlet na hřiště soupeře v letošní třetiligové sezoně. Slezský FC totiž v rámci vloženého 17. kola MSFL ve středu 30. dubna od 16:30 změří síly s posledním Žďárem nad Sázavou. Přiveze Opava konečně tři body?
17.kolo, středa 30.4.2014, 16:30
Žďár n. Sázavou Žďár n. Sázavou
0:2
Hajný – Bureš (73. Jurnečka), Šindelka, Drbal, Veselý – Ločárek – Šural (68. Mašek), Doležal, Nedvěd (34. Turek) – Lukáš – Fall.

Květon – Vavřík, Dvorník, Metelka, Mat. Hrabina – Horka – Sedláček (63. Grussmann), Polách, Schaffartzik – Mrázek (87. Komenda), Jurečka (46. Nekuda).

Branka: 53. Nekuda, 71. Nekuda. ŽK: Michal, Doležal (oba Žďár). Rozhodčí: Trávníček, Mikyska, Podaný.
Diváci: 650

Od úvodních minut byli ve Žďáru aktivnější opavští fotbalisté a první náznak gólové šance přišel zhruba po deseti minutách hry, kdy Horka vrátil odražený míč do šestnáctky a Jurečkovi chyběl před brankářem Hajným k míči jediný krok.

Ve 22. minutě měl Slezský FC velkou příležitost jít do vedení. Z pravé strany odcentroval Sedláček, Schaffartzik hlavou balon vrátil na Mrázka a ten z ideální pozice přestřelil domácí bránu.

Slezané diktovali tempo hry, ale další gólové šance nepřicházely. Za zmínku stojí jedině akce Vavříka, který prošel středem hřiště a na hranici šestnáctky se odhodlal ke střele. Ta však bohužel pro opavské mužstvo těsně minula levou tyč domácí svatyně.

V závěru ale několikrát nebezpečně zahrozil také Žďár. Ve 38. minutě poslal Šural ostrý centr na Bureše, ale jeho ránu bez přípravy zlikvidoval Květon a následně zhruba z dvaceti metrů napřáhl Michal a Květon měl co dělat, aby jeho pumelici mířící pod břevno vytáhl mimo bránu. V prvním poločase tak gól nepadl.

Do druhé půle udělal opavský kouč Jan Baránek jednu změnu v sestavě. Útočníka Jurečku vystřídal Nekuda a tento tah trenérovi Slezského FC vyšel parádně.

Běžela 53. minuta, když rohový kop Polácha skončil u kopaček Nekudy a ten propálil Hajného. Opavě vlila vstřelená branka do žil novou energii a necelých dvacet minut poté se prosadila znovu.

Střídající Grussmann potáhl míč a předal jej Mrázkovi, ten prostrčil balon na Horku, který jej i ve skluzu dokázal poslat pod sebe na Nekudu a ten zblízka přidal druhý gól Slezského FC.

Žluto-modrý výběr domácí přehrával a Nekuda po rychlém brejku přenechal míč Grussmannovi, jenže jeho rána šla nad bránu. Pak se do slibné šance probil Mrázek, ale míč do sítě z prostoru penalty neprotlačil.

Pět minut před koncem ještě Nekudovu hlavičku vyrazil na roh Hajný, ale skóre se již nezměnilo, a Slezané tak po třech ztrátách konečně získali tři body.