Slezský FC slibný náskok neudržel a podlehl Slovácku

03.04.2021, autor Redakce | FOTO: Deník / Petr Widenka
Opava – Fotbalisté Slezského FC ztratili dobře rozehraný zápas se Slováckem. Opavský celek poslal do vedení po hodině hry svou první ligovou brankou Lukáš Kania, jenže hosté skóre otočili dvěma góly a ze Slezska si odvezli všechny tři body.
25.kolo, sobota 3.4.2021, 16:00
1:2
Slovácko Slovácko
Digaňa – Harazim (46. Helešic), Schaffartzik, Žídek, Hrabina – Tiéhi, Večerka (89. Hnaníček) – Nešický – Lukáš Holík (74. Mondek), Smola, Kania. Trenéři: Radoslav Kováč Alois Skácel.

Nemrava – Reinberk, S. Hofmann, Mich. Kadlec, Kalabiška – V. Daníček – M. Petržela (81. Jakub Rezek), Jurečka (90+3. Melekescev), Kubala (62. Kohút), L. Sadílek – Kliment (90+3. Šimko). Trenér: Martin Svědík.

Branky: 63. Kania – 73. Kliment, 88. Sadílek.
Rozhodčí: Lerch – Caletka, Mojžiš – Cieslar. (video).
ŽK: Harazim – Daníček, Reinberk.
+46+46+46

Nebezpečněji vstoupilo do utkání hostující Slovácko. Už po třech minutách měl velkou šanci Sadílek, který se objevil za domácí obranou a upaloval na Digaňu, naštěstí ale netrefil zařízení. Na druhé straně měl první šanci v deváté minutě Smola, jenže opavský forvard svůj únik zakončil jen do vybíhajícího Nemravy a navíc se mával ofsajd.

Celek z Uherského Hradiště byl v dalších minutách lepším celkem. Nejprve zachránil Opavské Žídek, který po rohu na poslední chvíli odvracel míč v malém vápně před zcela osamoceným Kubalou. V sedmnácté minutě měl další dobrou šanci Kliment, ani po jeho střele z hranice vápna se skóre neměnilo.

Hosté měli ve 21. další slušnou příležitost, brankový účet zápasu ale nedokázal otevřít ani zkušený Petržela, který míč z penalty poslal vedle levé tyčky. A tak mohlo udeřit na druhé straně. Holík posunul na hranici vápna míč na Tiéhiho. Ten si míč ještě o pár metrů posunul blíže brance, jeho dělovka bohužel skončila jen v boční síti Nemravovy branky.

Po zbytek první půle už ale znovu bylo nebezpečnější Slovácko. Další velkou šanci výběru Martina Svědíka spálil exopavský Václav Jurečka, neuspěl ani Kubala, který mohl po rohu využít srážky Smoly s Žídkem. Jenže jeho hlavička se mezi tři tyče nevešla. Poslední příležitost prvních pětačtyřiceti minut neproměnil Kliment a tak se do kabin odcházelo za nerozhodného stavu.

Po změně stran se domácí osmělili a začali častěji vyrážet do útoku. První dvě váženější šance sice mělo Slovácko, Jurečka dokonce po Digaňově nepříliš povedeném vyběhnutí trefil z úhlu tyčku, poté už ale udeřilo na druhé straně. Lukáš Holík našel centrem z pravé strany úplně volného Lukáše Kaniu a ten míč hlavou poslal do Nemravova protipohybu – 1:0.

Slezané byli vedoucí brankou povzbuzení a hýřili aktivitou, k další úspěšné akci jim ale vždy kousek chyběl. A za to byli nakonec potrestáni. Vápnem Opavy propadl v 73. minutě centr až k úplně volnému Klimentovi, který dostal až příliš prostoru a míč poslal na bližší tyč do šibenice – 1:1.

V posledních patnácti minutách byl k vidění zajímavý fotbal plný náznaků na obou stranách, bylo znát, že ani jednomu z celků bod nestačí. Bohužel pro Slezský FC se ale radovalo Slovácko. Běžela 88. minuta, když Reinberk svým centrem našel uprostřed vápna Sadílka. Ten svou hlavičku umístil přímo k tyči a Digaňa byl bez šance. V samotném závěru se Slezané ještě snažili o vyrovnání, hosté už si ale výsledek dokázali pohlídat.

Alois Skácel (trenér Slezského FC Opava): „Pro nás to mohlo být jedno ze stěžejních utkání v boji o záchranu, mohli jsme se dotáhnout na týmy před námi, ale už od prvních minut bylo vidět, jak je Slovácko silné. Hráli jsme s velkým respektem, i když s dobrým nasazením. Soupeř nám v první půli až na jednu situaci nic nedovolil a přehrával nás. Do druhé půle jsme nastoupili lépe a obrat hry byl značný. I když měl soupeř první čistou šanci, dovolím si říct, že jsme ho přehrávali. Dostávali jsme se do výborných situací. Holík to nejprve řešil zbytečně složitě, ale pak si to vynahradil, když přihrál na gól. Vypadalo to s námi dobře a je škoda, že jsme líp nevyřešili další situaci. Mohli jsme dát na 2:0. Bohužel přišel trest a dostali jsme po centru gól na 1:1. S kluky to trochu otřáslo, přesto tam byla šance Žídka. Druhý poločas byl z naší strany velmi dobrý, ale soupeř nás bohužel zase potrestal v 88. minutě po dalším centru. Ukázal, proč hraje o poháry. Potkali jsme kvalitnějšího soupeře, který nám ukázal, jak se chovat v šestnáctce. Ještě zbývá devět kol, není konec. Budeme bojovat.“

Martin Svědík (trenér 1. FC Slovácko): „Mohli jsme zápas rozhodnout v prvním poločase, kdy jsme měli dostatek šancí, abychom dali gól – bylo jich tam čtyři až pět, bohužel jsme je neproměnili. Přišel druhý poločas a už jsme se do šancí dostávali daleko hůř. Byl to z naší strany takový hektický výkon. Měli jsme pasáže, že jsme hodně ztráceli míč. Vyvrcholilo to tím, že jsme udělali chybu a dostali jsme branku. Prohrávali jsme 0:1. Když vedeme, náš výkon jde nahoru. Když jsme poslední dobou vítězili, většinou jsme vedli jako první. Ale více si cením toho, když mužstvo, které ještě v 70. minutě prohrává, dokáže zápas otočit. Ukázala se síla našeho mužstva.“