Slezský FC uzavře sezonu ve Frýdku-Místku

27.05.2016, autor Redakce
O P A V A – Závěr letošní sezony Fotbalové národní ligy je tady. Opavské áčko bude v posledním kole cestovat na půdu Frýdku-Místku. Při klopýtnutí soupeřů, kteří jsou v tabulce nad námi, se můžeme posunout nahoru. To však podmiňuje tříbodový úspěch na hřišti Valcířů. Derby startuje v sobotu 28. května od 17 hodin.
30.kolo, sobota 28.5.2016, 17:00
Frýdek-Místek Frýdek-Místek
3:1
Prepsl – Ilko, Ďuriška, Klabník, Slaninka – Krišto – Vyskočil (73. Krčula), Ižvolt, Tobiáš (89. Skwarczek), Uljaky (90+1. Farský) – Stratil. Trenér: Mikuláš Radványi.

Květon – Pospěch, Simerský, Žídek, Matěj Hrabina – Grussmann (46. Schaffartzik), Jursa, Mozol (67. Horka), Jurečka – Mrázek, Kuzmanovič (60. Přichystal). Trenér: Jan Baránek.

Branky: 12. Tobiáš, 48. Vyskočil, 60. Ilko – 4. Jursa.
Rozhodčí: Machálek – Peřina, Antoníček. ŽK: Uljaky, Ižvolt, Stratil – Hrabina.
ČK: 57. Hrabina (Opava).
Diváci: 1625
+15+15+15

Opavští vstoupili do utkání skvěle. Hned po čtyřech minutách to z šestnáctky zkusil Jursa a trefil se náramně. Míč se po jeho technické střele odrazil od pravé tyče do brány a Prepsl se mohl jen ohlédnout.

Valcíři ale brzy srovnali. Hráči Slezského FC nedotáhli nadějný útok, propadli ve středu pole a domácí podnikli rychlý brejk. Balon potáhl Stratil, pěkným pasem našel Tobiáše, který přesnou hlavičkou překonal Květona.

Domácí začali utahovat šrouby. Po půlhodině vypálil Ižvolt a opavský brankář Květon jeho jedovku skvěle vytěsnil na roh. Po něm se do míče bez přípravy opřel Stratil a balon po jeho pumelici z voleje málem zboural břevno hostující svatyně.

Po změně stran se v šestnáctce uvolnil Mozol a nebezpečně vystřelil, jeho střelu si však Prepsl pohlídal. Na opačné straně z dalšího protiútoku skórovali Valcíři. Slaninka poslal centr na Vyskočila a jeho hlavička obrátila skóre ve prospěch domácích – 2:1.

V 57. minutě dostal druhou žlutou kartu opavský bek Hrabina, musel ze hřiště a přesilovku Frýdek-Místek rychle využil. Na centr Ižvolta si naskočil Ilko a hlavou zvýšil na 3:1. Opavští se snažili o snížení, ale marně.

Naopak v závěru si Stratil potáhl míč do středu hřiště, vypálil zpoza vápna a jen těsně minul bránu Opavy. Skóre se tak již nezměnilo a Slezský FC ukončil působení v letošní sezoně na 11. místě tabulky.