Slezský FC v derby přehrál Vítkovice. Zasloužená výhra, soudí Skuhravý

11.11.2017, autor Redakce | FOTO: Deník / František Géla
Ostrava-Vítkovice – Poslední venkovní duel v podzimní části opavští fotbalisté zvládli na jedničku. Ve Vítkovicích si poradili s domácím výběrem po trefách Tomáše Jursy a Jana Žídka v poměru 2:1. Jak derby hodnotil kouč Opavy Roman Skuhravý?
15.kolo, pátek 17.11.2017, 13:00
3:2
Hradec Králové Hradec Králové
Šrom – Simerský, Schaffartzik, Žídek – Hrabina (60. Jurečka), Jursa (77. Puškáč), Kuzmanović, Zavadil, Zapalač (81. Stříž) – Kayamba, Smola. Trenér: Roman Skuhravý.

Lindr – Bederka, Nosek, Pajer, Mudra – Schwarz – Martan, Janoušek, Zorvan (64. Šípek), Vlkanova (90+2. Miker) – Pázler (73. Žondra). Trenér: Karel Havlíček.

Branky: 65. Jurečka, 83. Smola, 86. Puškáč – 26. Pázler, 74. Vlkanova.
Rozhodčí: Lerch – Blažej, Hock.
ŽK: Zapalač, Smola – Pajer, Žondra, Martin.
Diváci: 3122

Opavští začali velmi aktivně a Hradec se musel od prvních minut bránit. Po Zavadilově centru nejprve pálil Kuzmanović nad bránu. Vzápětí Kayamba obešel Noska a jeho přízemní střelu k levé tyči vytěsnil Lindr na roh. Slezané dál obléhali hosty, jenže ve 25. minutě v podstatě z první vážnější akce Votroci udeřili. Vlkanova po souboji se Zapalačem upadl ve vápně a rozhodčí Lerch odpískal penaltu.

Míč si připravil Pázler. Opavský brankář Šrom sice jeho pokus vyrazil, jenže pouze před sebe a nejlepší střelec Fortuna národní ligy v dresu Hradce pohotovou dorážkou dorazil míč do sítě. Na opačné straně aktivní Kayamba střílenou přihrávkou hledal Kuzmanoviće se Smolou, jenže ani jeden z nich na balon nedosáhli.

Hned na startu druhé půle mohlo být vyrovnáno. Kuzmanović prolétl kolem Noska a naservíroval balon jako na zlatém podnose Smolovi, na kterého se usmívala prázdná brána, jenže holohlavý střelec Opavy přestřelil. Slezané tlačili na pilu, jak se dalo. Šikula Kayamba nadýchaným centrem našel Zapalače, jeho hlavička ovšem skončila nad bránou Hradce.

Po hodině hry se Opavští dočkali. Střídající Jurečka byl na hřišti sotva pět minut, když Zapalač napálil odražený míč na Lindra, který jej vytěsnil přímo hlavičce Jurečky, který srovnal na 1:1. Vyrovnané skóre ovšem dlouho nevydrželo.

Hradec skvěle vyřešil protiútok, vykombinoval opavskou obranu, kdy Pojer po rychlé narážečce zpětnou přihrávkou oslovil Vlkanovu, a ten vrátil Votrokům těsný náskok. Ani tato studená sprcha s Opavou ale nezamávala. Rychlík Kayamba pláchl po pravé straně, odcentroval před bránu, kde sice nejprve neuspěl Puškáč, Smola ovšem pohotově dorazil míč do brány a vyrovnal na 2:2.

A to nebylo vše. V 86. minutě Smola prostrčil míč na rozběhnutého Puškáče, kterému vlevo ještě nabíhal volný Stříž. Střídající útočník Opavy vzal celou situaci na sebe a parádní trefou k levé tyči strhl vedení na stranu Slezského FC.

Opavští hnáni 3 122 diváky už žádnou komplikaci nepřipustili, urvali důležitou výhru nad Hradcem Králové a po podzimu přezimují v tabulce se ziskem 31 bodů.