Slezský FC veze postup! V dalším kole jej čeká Hlučín

26.07.2015, autor Redakce | FOTO: Deník / František Géla
Š U M P E R K - Fotbalisté Slezského FC roli favorita zvládli a na hřišti v Šumperku si zajistili postup do druhého kola Poháru FAČR. Byť první poločas skončil bez branek, po změně stran otevřel skóre Kuzmanovič a po něm se dvakrát trefil Jurečka. V následujícím kole narazí Opava na nedaleký Hlučín, který zvítězil v Krnově.
1.kolo, neděle 26.7.2015, 17:00
Šumperk Šumperk
0:3

Vašek – Hrabina, Pospěch, Swiech, Čelůstka – Metelka – Grussmann (46. Jurečka), Janetzký (60. Mrázek), Schaffartzik (75. Svatonský) – Jursa – Kuzmanovič.

Branky: 57. Kuzmanovič, 72. a 85. Jurečka.
ŽK: Horák - Hrabina.
+10+10+10

Opava se mohla ujmout vedení už v šesté minutě. Ve vápně se dostal k míči Jan Schaffartzik a svůj střelecký pokus nasměroval do tyče. Nedlouho poté ve vápně převzal balon Tomáš Jursa, ale v nadějné pozici mu utekl do zámezí. Téhož hráče o chvíli později našel centr Metelky, nijak zvlášť razantní hlavičku ovšem brankář Kreizl zkrotil.

Největší a vlastně i jediná šance domácích přišla okolo pětadvacáté minuty. Nimrichtr hlavou přeloboval bezmocného Petra Vaška a Schaffartzik v brankové čáry vykopával pryč jasný gól. Z následného brejku předkládal Čelůstka míč do vápna právě pro Schaffartzika, ale tomu ve skluzu chyběly k jeho trefení centimetry.

Skóre se poprvé měnilo tři minuty před hodinou hry. Schaffartzik prudce vypálil, gólman Kreizl tento pokus neudržel a Nemanja Kuzmanovič v pohodě doklepával do prázdné brány. Čtvrthodinu na to pro změnu vystřelil Mrázek, šumperský strážce svatyně balon opět vyrazil před sebe a opavské vedení se díky úspěšně dorážejícímu Jurečkovi zdvojnásobilo.

V průběhu jednaosmdesáté minuty se hostující výběr radoval ještě jednou. Mrázek se snažil chytře přelobovat vyběhnuvšího Kreizla, míč ale doputoval těsně vedle tyče, kam se včas dostal Jurečka a mezi tyčkou a brankářem procpal balon do brány. Opava mohla vyhrát daleko vyšším rozdílem, ale spálila několik vyložených šancí. Tutovky například zahodili Schaffartzik, Mrázek, Jurečka a těsně před koncem i Svatonský.

„Náš výkon v prvním poločase nebyl ideální. Soupeř byl až moc pasivní. Ve druhé půli se projevila větší kvalita na naší straně. Zaplaťpánbůh za první gól, který nás nastartoval,“ poznamenal opavský kouč Jan Baránek.

Ve druhém kole naše áčko narazí na Hlučín, který dnes vyhrál 4:2 v Krnově. Zápas by se měl na hlučínském hřišti uskutečnit v sobotu 29. srpna od 17 hodin.