Slezský FC vyjíždí na jih Čech, čeká ho Táborsko

03.04.2015, autor Redakce
O P A V A - Hodně dlouhý výlet před sebou mají fotbalisté našeho áčka. V rámci dalšího kola Fotbalové národní ligy vyráží do Sezimova Ústí, kde se střetnou s Táborskem. Po téměř dvou letech se vrací na hřiště, na němž se prakticky rozhodlo o jejich posledním sestupu do třetí ligy. Na divočinu z jihu Čech nejde jen tak zapomenout.
21.kolo, sobota 4.4.2015, 16:30
Táborsko Táborsko
2:2
Toma – Ciferský, Mráz, Sladký (85. Kočí), Tusjak – Traore, Džafič, Presl (62. Surynek), Javorek, Šiml – Strnad (66. Musiol). Trenér Radim Nečas.

Vašek – Pospěch, Horka, Mikula, Matěj Hrabina – Habusta – Jurečka (81. Machálek), Janetzký (90. Dvorník), Schaffartzik (89. Grussmann) – Jursa – Kuzmanovič. Trenér Jan Baránek.

Branky: 9. Presl, 75. Traore – 25. Kuzmanovič, 47. Pospěch.
Rozhodčí: Houdek – Fišer, Kubr.
ŽK: Džafič, Šiml, Sladký, Surynek - Schaffartzik.
Diváci: 497

„Odehráli jsme dobré utkání,“ pochvaloval si trenér Jan Baránek. „Důležité bylo, že jsme se snažili hrát aktivně směrem dopředu,“ podotkl náš kouč. První šance na sebe nenechala dlouho čekat. Po průniku Janetzkého střílel do středu branku Kuzmanovič. Jihočeši, byli jako druhý tým soutěže favoritem a v 9. minutě šli do vedení.

Do první velké příležitosti se dostal Strnad, který běžel sám na Petra Vaška, ten ho vychytal, bohužel na dorážku Presla byl krátký. Opava se dokázala poměrně rychle otřepat. Běžela 25. minuta, Zdeněk Pospěch vysunul Jurečku, který se probil až k brankové čáře, odkud odcentroval a Kuzmanovič ve skluzu dorazil míč do branky.

Další úder si Opava schovala na úvod druhého poločasu. Jursa kopal rohový kop a na zadní tyči zakončoval Zdeněk Pospěch – 1:2. Zaskočené Táborsko se chvíli dávalo dohromady. V 75. minutě srovnalo. Po standardní situaci se prosadil Traore.

„Mrzí mě, že jsme si tuto standardní situaci nepohlídali. Vzhledem k průběhu zápasu je ale remíza spravedlivá,“ shrnul Jan Baránek.