Slezský FC vyjíždí na jih Moravy, čeká jej lídr soutěže ze Znojma

12.11.2015, autor Redakce
O P A V A - Po přesvědčivém vítězství nad rezervou olomoucké Sigmy čeká Slezský FC skutečná výzva. V pátek 13. listopadu od 17:30 se totiž představí na půdě vedoucího celku Fotbalové národní ligy Znojma, které před svými vlastními fanoušky v této sezoně ještě neprohrálo.
15.kolo, pátek 13.11.2015, 17:30
1. SC Znojmo FK 1. SC Znojmo FK
3:1
Veselý – Mezlík, Cihlář, Odehnal, Helísek – Šumbera, Nepožitek, Okleštěk (55. Nijre), Stáňa (38. Šamánek) – Žondra, Ledecký (83. Pokorný). Trenér: Petr Uličný.

Vašek – Matěj Hrabina, Zd. Pospěch, Simerský, Čelůstka – Horka, Grussmann – Jurečka (76. Fišer), Kuzmanovič, Janetzký (82. Mrázek)- Zb. Pospěch. Trenér: Jan Baránek.

Branky: 34. Žondra, 43. Šumbera, 86. Nijre – 77. Kuzmanovič.
Rozhodčí: Berka – Kubr, Vitner.
ŽK: Nepožitek, Šamánek – Kuzmanovič, Vašek, Jurečka, Zb. Pospěch, Grussmann.
Diváci: 1912

První branky se 1912 diváků na znojemském stadionu dočkalo po půlhodině hry, kdy odražený balon nastřelil Helísek do Žondry, od kterého se míč odrazil do opavské branky. Ve 43. minutě pak Jihomoravané přidali další zásah po trefě Šumbery – 2:0.

Na startu druhého poločasu si Opava vypracovala dvě tutové šance. Grussmann nabídl v dobré pozici míč Kuzmanovičovi, ale jeho střelu zastavil znojemský gólman Veselý. Vzápětí prošel domácí obranou opavský zadák Simerský, jenže ani ten Veselého nepřekonal.

Slezané tlačili a snížit mohl Zbyněk Pospěch, jeho hlavička ale prolétla nad břevnem domácí svatyně. V 77. minutě už ale zkušený forvard vysunul Kuzmanoviče a srbský forvard vykřesal pro Opavu jiskřičku naděje.

Srovnat mohl střídající Fišer, ale neuspěl a na druhé straně rozhodl necelých pět minut před koncem třetím zásahem do opavské sítě Njire – 3:1.

Jan Baránek (trenér Slezského FC Opava): „Odehráli jsme vcelku dobrý zápas. Herně jsme byli lepší než domácí. Bohužel jsme dali jen jeden gól. Hráče musím i přes prohru pochválit. Podali jsme jeden z nejlepších podzimních výkonů, jenže jsme neproměnili šance. Chybělo i štěstí.“