Slezský FC vyzve Pardubice, zabere konečně doma?

12.03.2021, autor Redakce
Opava – Fotbalisty Slezského FC mají před sebou další domácí duel. V sobotu od 14 hodin v Městských sadech změří síly s nováčkem nejvyšší soutěže z Pardubic.
23.kolo, sobota 13.3.2021, 14:00
1:0
Pardubice Pardubice
Digaňa – Didiba, Kulhánek, Žídek (46. Březina) – Harazim (70. Mondek), Nešický, Řezníček (80. Hellebrand), Tiéhi, Helešic - Smola (70. Dedič), Čvančara (84. Rataj). Trenéři: Radoslav Kováč, Alois Skácel.

Boháč (29. Letáček) – Cadu, Čihák, Toml, Čelůstka – Jeřábek (61. Huf) – Tischler, Hlavatý, Solil (84. Pfeifer), Ewerton (46. Prosek) – Černý (46. Kostka). Trenér: Jaroslav Novotný.

Branka: 45+6. z pen. Smola.
Rozhodčí: Zelinka – Dresler, Dohnálek – Machálek (video).
ŽK: Žídek, Nešický, Hellebrand – Čelůstka.
ČK: 45.+4 Cadu (Pardubice).
+41+41+41

Opavský trenér Radoslav Kováč udělal v sestavě oproti duelu v Teplicích hned pět změn, do základní jedenáctky se vrátili po karetním trestu Didiba s Tiéhim, v brance pak Viléma Fendricha nahradil Tomáš Digaňa.

V úvodních deseti minutách jako by se oba týmy rozkoukávaly, k vidění bylo poměrně hodně nepřesností na obou stranách. První větší vzrušení přinesla až jedenáctá minuta. Na hraně šestnáctky se k zakončení dostal Ewerton, naštěstí ale svou přízemní střelu poslal těsně vedle pravé tyče Opavy. Za dalších deset minut měli hosté druhou příležitost. Kulhánek podskočil ve vápně míč, čehož mohl využít Solil, v dobré příležitosti jej ovšem vychytal Digaňa.

Velmi důležitým momentem se ukázala býti pětadvacátá minuta. Po nákopu za obranu se sám na branku řítil Čvančara. Míč si jedním dotekem posunul a poté se snažil Boháče lobovat. Pardubický brankář jej sice vychytal, jenže jen za cenu vlastního zranění. Do branky tak musel jeho kolega Jiří Letáček.

Po půlhodině hry Pardubičtí vyzkoušeli spolupráci Brazilců Ewertona a Cadua, druhý jmenovaný šajtlí zamířil nepřesně. Největší vzrušení přineslo posledních pět minut první půle. Nejprve Letáčkovi propadl centr, čehož Opava využít nedokázala. O minutu později nevyřešil dobře únik Čvančara. Mrzet to však Opavské moc nemrzelo. Ve 45. minutě se totiž do vápna vřítil kapitán Žídek, kterého Cadu zastavil jen vysokou nohou. Výsledkem byla spousta krve ve tváři Žídka, červená pro pardubického zadáka a penalta, kterou proměnil Tomáš Smola. Opavští tak po první půli mohli do kabin odcházet spokojenější.

Po změně stran se toho v prvních patnácti minutách příliš nedělo. Žlutomodří svého soupeře na dostřel nepouštěli, Východočeši ovšem zahrozili po odehrané hodině. Na centr z levé strany naskakoval na přední tyči Kostka, naštěstí pro domácí ovšem na míč nedosáhl. O chvíli později mohl na druhé straně udeřit Řezníček, proti opavskému záložníkovi však dobře vyběhl Letáček.

Pardubice v závěru zápasu svůj tlak stupňovaly. Pořádně zahrozily v 79. minutě. Na Čelůstkův centr z pravé strany si naskočil jeden z plejerů v červenobílém, i tento moment ale Opavští přežili. Poslední možnost ke srovnání měli Pardubičtí ve třetí minutě nastavení, poslední střelu utkání ale Pfeifer vyslal nad Digaňovu svatyni. Slezský FC Opava se tak díky tříbodové výhře přiblížil nesestupovým vodám na čtyři body.

Radoslav Kováč (trenér Slezského FC Opava): „Bylo to od nás strašně nervózní. Dolehla na nás tíha okamžiku, že kdybychom zápas nezvládli, byli bychom na tom už velmi zle. Bylo vidět, který tým měl 31 bodů a který 12 bodů. Byli jsme křečovití, vůbec jsme si nevěřili. Na druhou stranu to kluci odmakali. Nějaké zápasy doma jsme hráli výborně a nezvládli jsme je. Tentokrát jsme neodehráli vůbec dobré utkání, ale vyhráli jsme 1:0 a jsme rádi, že dýcháme. Prostě jsme zápas urvali. Druhý poločas byl špatný, ale výhra 1:0 se počítá.“

Jaroslav Novotný (trenér FK Pardubice): „Věděli jsme, že domácí hrají o všechno, ale my jsme si chtěli odvézt nějaké body. První poločas nebyl z naší strany vůbec špatný. Dostali jsme se do nějakých náznaků šancí, ale ne do vyložených. Utkání trochu ovlivnilo zranění gólmana Boháče, ale Letáček ho zastoupil dobře. Potom přišla nešťastná penalta v nastavení první půle, z toho jsme inkasovali. Cadu předvedl úplně zbytečný zákrok. Byl takový přemotivovanější. Kdyby nenastal ten zkrat, věřím, že bychom si nějaký bod odvezli. Kluky ale musím pochválit, i v deseti mužstvo hrálo nadoraz a šlapalo.“