Slezský FC zbrojí na derby! V Karviné chce nahrát ztracené body

24.10.2014, autor Redakce
O P A V A - Fotbalisté Slezského FC v posledním domácím vystoupení nestačili na Varnsdorf a bodovou ztrátu chtějí dohnat v derby na půdě Karviné, se kterou se Opava v letošní sezoně už jednou potkala v rámci Poháru FAČR. Utkání na karvinském stadionu Kovona startuje v sobotu 25. října 2014 od 10:15.
12.kolo, sobota 25.10.2014, 10:15
Karviná Karviná
1:0
Lipčák – Růžička, Trousil, Janíček, Eismann – Daníček, Vaněk (59. Jurdík) – Hatok (74. Fiala), Budínský, Zelený – Urgela (87. Skwarczek).

Květon – Pospěch, Mikula, Dvorník, Čelůstka – Metelka (82. Grussmann), Horka (82. Kuzmanović) – Vavřík, Ševčík, Schaffartzik – Mrázek (68. Machálek).

Branka: 80. z pen. Budínský. Rozhodčí: Nenadál – Machálek, Dobrovolný. ŽK: Růžička, Hatok, Lipčák – Horka, Ševčík, Metelka, Pospěch, Grussmann.
Diváci: 1033

Opavští přitom vstoupili do utkání velmi dobře. Ve třetí minutě táhl rychlý brejk Opavy Ševčík, poslal míč doleva na Čelůstku a ten výborným centrem našel Pospěch. Ten však v dobré pozici hlavou minul domácí bránu.

O deset minut později vypálil z hranice šestnáctky Eismann a jeho ráně mnoho nechybělo. Zaváhání opavské defenzivy mohl po nahrávce Urgely Zelený, ale nemířil přesně.

Následně byla proti Opavě málem nařízena penalta, když jednoho z karvinských hráčů srazil k zemi Dvorník. Jenže se tak stalo před vápnem. Hlavní rozhodčí okamžitě ukázal na penaltový puntík, ale pomezní jej upozornil na chybu, a Karviná tak dostala k dispozici „pouze“ přímý kop z nebezpečné vzdálenosti.

Na druhé straně našel Ševčík zajímavým centrem Schaffartzika, ale ani on ani dotírající Mrázek neprostřelili dvojblok obránců před sebou. Poslední slovo měl agilní záložník Karviné Zelený, jehož povedenou ránu vytáhl nad břevno opavský brankář Květon.

Na začátku druhého poločasu zahrozil znovu Slezský FC, kdy se z hranice vápna opřel do míče Schaffartzik a s jeho pumelicí měl Lipčák velké potíže, nakonec ale míč vytěsnil mimo tyče. Pak velkou příležitost spálil Vaněk, k němuž propadl míč po hlavičkovém souboji Čelůstky s jedním z domácích hráčů. Vaněk však z necelých deseti metrů vysoko přestřelil.

Domácí měli více ze hry a střídající Jurdík si potáhl míč do středu pole, jenže jeho ránu zastavil hokejově vpadnutím do střely obětavý Pospěch. Z levé strany pak Eismann dokázal procpat míč mezi nohama Mikuly do vápna, kde se zjevil volný Jurdík, jenže sám před Květonem jen nastřelil opavského brankáře. Na druhé straně střílel z nebezpečné pozice Vavřík, ale jeho rána byla zblokována.

Pak přišla na řadu 79. minuta a klíčový okamžik zápasu. Z nenápadné akce se do opavského vápna hnal Zelený, šikovně si obhodil Metelku, ten se mu postavil do cesty, a karvinský záložník šel k zemi. Pokutový kop pak s přehledem proměnil Budínský střelou k levé tyči – 1:0. Gólman Květon bohužel pro Slezský FC skočil na druhou stranu.

Pojistit vedení Karviné mohl slovenský šutér Urgela, jenže ze dvou dobře vyhlížejících šancí poslal míč vždy těsně vedle levé tyče. V závěru Opava domácí tým zatlačila a po ruce jednoho z karvinských hráčů, kteří ji po zápase dokonce přiznali, se dožadovali odpískání penalty. Píšťalka sudího však zůstala němá, skóre se tak již nezměnilo a žluto-modří prohráli podruhé v řadě.