Slezský neproměňoval šance a s Frýdkem-Místkem remizoval 1:1

13.07.2022, autor Redakce
Opava – Fotbalisté SFC v dalším přípravném utkání změřili síly s třetiligovým Frýdkem-Místkem. V zápase, i přes svou velkou převahu a množství šancí, museli dotahovat ztrátu 0:1. Remízu v samotném závěru zápasu vystřelil Rapavý.
příp., středa 13.7.2022, 17:00
1:1
Frýdek-Místek Frýdek-Místek
Lasák – Kadlec (46. Janjuš), Janoščín (46. Rychlý), Bílek (46. Latoň), Kopečný (46. Celta) – Gorčica (46. Macháček), Šigut, Pikul (46. Dolechek), Ščudla (46. Dostál), Kramář – Rataj (46. Rapavý)

Gergela – Velner (46. Bergel), Vykopal (46. Massaniec), Dadak (46. Blejchař), Nevřela (46. Kostka) – Hadji, Rubý, Hykel, Kirschner (46. Martiník), Kostka (46. Maléř) – Kovařík (46. Kohút)

Branky:Rapavý (Opava) – Kirschner (Frýdek-Místek)
Hned v úvodních minutách mohl rozvlnit síť po opavském tlaku na rozehrávku frýdeckých Pikul. Ten branku však jen o pár centimetrů netrefil. V 7. minutě utkání se do další šance opavských dostal Tomáš Rataj. Ten po centru Šiguta zakončoval z těžké pozice jen nad Gergelovu bránu. V 10. minutě se do další své šance dostal Rataj. Jeho hlavička však jen těsně minula levou tyč Gergelovy brány. Nejblíže ke vstřelení branky měl v 19. minutě Gorčica, jehož střelu pohotovým zákrokem zlikvidoval Gergela. Ten si poradil také s následnou dorážkou Kadlece. Hned první šance Frýdku mohla skončit vstřelenou brankou. Zakončení do otevřené brány ale stačil zlikvidovat obranným zákrokem Kadlec. Ve 29. minutě se už Frýdek-Místek prosadit dokázal. Ránu Hykela do břevna dorazil za Lasákova záda Kirschner a Slezský tak prohrával 0:1. Opavští fotbalisté i po inkasovaném gólu nepolevovali ve svém tlaku a jejich tlak se postupně stupňoval. Ve 41. minutě mohl skóre vyrovnat Ščudla, jehož sražený pokus skončil až na pravé tyči frýdeckomístecké brány. Fotbalisté Slezského FC byli v prvním poločase aktivnější, ale žádnou ze svých šancí proměnit nedokázali. Skóre po prvním poločase tak bylo 1:0 pro hosty z Frýdku-Místku.

Ve 48. minutě se na rohový kop Šiguta vytáhl nejvýše Adam Rychlý. Jeho hlavičku však dokázal vytáhnout Gergela. Opavský tlak na vyrovnání se neustále stupňoval. V 58. minutě se mohl po individuální akci prosadit Denis Kramář, jehož střela jen těsně minula levou tyč. O minutu později se z hranice velkého vápna snažil prosadit střelou na vzdálenější tyč Rapavý. Jeho pokus ale mířil nad. V 63. minutě se o slovo přihlásil Dolechek. Jeho střelu k levé tyči však Gregela dokázal zlikvidovat. Opavští fotbalisté svého soupeře do ničeho nepouštěli a byli aktivnější. V 74. minutě mohl opavské za svou aktivitu odměnit Šigut, který se po přihrávce Kramáře ocitl v samostatném úniku. Jeho zakončení však Gregela zlikvidoval. V 80. minutě zahrával Slezský standardní situaci po faulu na Kramáře. K její exekuci se postavil Danyil Dolechek, který vyslal tvrdou střelu, kterou Gergela musel krotit na dvakrát před dotírajícím Šigutem. Ani tento pokus bohužel pro opavské brankou neskončil. O dvě minuty později již Gergela další nápor nevydržel a poprvé v utkání inkasoval. Centr Šiguta po standardní situaci na zadní tyči do brány protlačil Rapavý a Slezané tak vyrovnali stav utkání na 1:1. V 87. minutě mohl strhnout vedení na opavskou stranu Janjuš, který dorážel do polo odkryté brány. Gergela se však stihl přemístit a brance zabránil. Janjuš se do zakončení dostal také o minutu později, Z bezprostřední blízkosti však míč do brány protlačit nedokázal. Více se toho v utkání nestalo a oba týmy se tak rozešli smírně po remíze 1:1.