Slezský remizoval v druhém utkání přípravy s Považskou Bystricou

02.07.2022, autor Redakce
Opava – K druhému přípravnému utkání nastoupili hráči SFC na hřišti v Kravařích, kde jim soupeřem byl slovenský tým MŠK Považská Bystrica.
příp., sobota 2.7.2022, 11:00
2:2
Pov. Bystrica Pov. Bystrica
Číž (46. Lasák) – Ahmed (65. Celta), Janoščín (46. Latoň), Rychlý (46. Helebrand), Ščudla (46. Kadlec) – Macháček (46. Gorčica), Šigut (46. Janjuš), Pikul (46. Černý), Machado (46. Bílek), Dostál (46. Dolechek) - Kramář (46. Rataj)

Branky Opava: Dolechek, Latoň

Do prvního poločasu vstoupili o něco aktivněji hosté a hned zkraje utkání si tak vytvořili několik zajímavých příležitostí. Z jedné dokonce dokázali trefit i tyč opavské brány. Již v 8. minutě se pak dostali do vedení, když si míč za šestnáctkou našel jeden z hostujících hráčů a křižnou střelou jej poslal do sítě. Již o minutu později ale mohlo být srovnáno, když se po chybě hostující brankáře dostal k míči Macháček, ale prázdnou branku přehodil. Ve 12. minutě utkání pak znovu zahrozili hosté, když se dostali k hlavičce uvnitř opavské šestnáctky, ale Číž předvedl skvělý zákrok a balón vyrazil. Zhruba po dvaceti minutách hry se pak po kombinaci s Dostálem objevil v dobré příležitosti Šigut, ale hostující obránce stačil jeho pokus srazit na roh. Ve 27. minutě dostali hosté možnost zahrávat rohový kop, který si našel hostující stoper a hlavou zvýšil na 2:0 pro hosty. Následně byli znovu aktivnější opavští fotbalisté, ale ani jedna z akcí neskočila gólem a do kabin se tak odcházelo za stavu 0:2.

Do druhého poločasu nastoupila téměř kompletně obměněná sestava. Na hřišti zůstal z prvního poločasu na opavské straně pouze Ahmed, kterého v 65. minutě vystřídal Celta. Hned z kraje druhé půle se do obrovské příležitosti dostal Rataj, ale míč dobře netrefil. Opavští měli po většinu poločasu míč na svých kopačkách a hosté pouze občas zahrozili rychlým výpadem.

V 57. minutě se k rozehrání standartní situace postavil Bílek. Hostující obrana nicméně dokázala míč odvrátit na roh. Ten rychle rozehrál Bílek, našel Gorčicu a jeho střela těsně minula levou tyč hostující branky. Nicméně již o dvě minuty se opavští dokázali prosadit. Ahmed si naběhl za obranu a přihrávkou našel Dolechka, který míč uklidil do sítě. Tlak opavských fotbalistů pak nadále pokračoval. Černý střílel nad, další šance měli i Rataj a Dolechek. V 83. minutě pak byl v hostujicí šestnáctce faulován Černý a rozhodčí nařídil pokutový kop. K tomu se postavil Rataj, ale bohužel neproměnil. Z vyrovnání se tak Opava mohla radovat až v těsně před koncem zápasu, kdy Bílek rozehrál s Černým na krátko rohový kop, ten uvnitř malého vápna Latoňe, který srovnal na 2:2 a dal tak výsledku konečnou podobu.