Slezský v Krnově remizoval s Odrou Opole 1:1

09.07.2022, autor Redakce
Opava – Slezský ve čtvrtém přípravném utkání remizoval s polskou Opolí 1:1. Trenér West opět do zápasu vyslal dvě plné sestavy. Zejména v prvním poločase se opavští prezentovali velmi dobrým výkonem.
příp., sobota 9.7.2022, 11:00
1:1
Opole Opole
Lasák (45. Číž) – Helebrand (45. Dostál), Rychlý (45. Vincour), Bílek (45. Latoň), Kadlec (45. Celta)– Macháček (45. Gorčica), Šigut (45. Janjuš), Pikul (45. Kramář), Ščudla (45. Rapavý), Kopečný (80. Helebrand) – Dolechek (45. Rataj)

Sapielak, Czapilinski, Kadzeiora, Klimek, Kostrzycki, Mikinič, Niziolek, Nowak, Paprzycki, Srzek, Tzkocz

Branky:Rychlý (Opava) – Czapilinski (Opole)

První šanci zápasu si vypracovali Slezané. Po centru Kopečného z pravé strany zakončoval hlavou Ščudla. Jeho hlavičku ve 3. minutě brankář Opole vytáhl na rohový kop. Ten zahráli opavští na krátko, po následné centru se už Adam Rychlý hlavou nemýlil. Opavští tak od 4. minutě vedli 1:0. Obraně Odře Opole dělala nejvíce problémů zejména pravá strana opavské sestavy. Obranu polského soupeře Kopečný s Helebrandem zaměstnávali jedním centrem za druhým, žádný z nich však k vážnějšímu ohrožení Sapielakovi bráy nevedl. K prvnímu ohrožení Lasákovi brány se Opole dostala v 11. minutě, kdy průnik Klimka zakončoval nebezpečnou střelou Nowak. Lasák v bráně však vytáhl skvělý zákrok a míč za svá záda nepustil. Ve 20. minutě vyústilo obléhání polské brány ve dva rohové kopy v krátkém sledu za sebou. Nejblíže ke skórování měl Helebrand, který po rohu Ščudly jen těsně minul z voleje pravou tyč Sapielakovi brány. Fotbalisté Slezského si v průběhu prvního poločasu dokázali pravidelně vytvářet brankové příležitosti, kromě hlavičky Rychlého ze 4. minuty se však žádná neujala. Největší nápor hostů na vyrovnání přišel ve 39. minutě, kdy si dokázali na hranici velkého vápna vykombinovat opavskou obranu včetně brankáře Lasáka. Zpětnou nahrávku do prázdné brány a následnou střelu však dokázal zablokovat Rychlý svou včasnou reakcí. Na 2:0 mohl svou střelu zvýšit Danyil Dolechek. Jeho pokus však jen o pár centimetrů minul Sapielakovu bránu. Skóre tak zůstalo po prvním poločase 1:0 pro opavské.

Do druhého poločasu vyslal trenér West stejně jako v předchozích zápasech novou sestavu. Z původní sestavy na hřišti zůstal jen Miloš Kopečný. Ve druhém poločase se obraz hry vyrovnal. Byli to však hosté, kteří se dostali do první vážné příležitosti. V 50. minutě si na přízemní centr Czapilinski a z bezprostřední blízkosti nedal Čížovi v opavské bráně nejmenší šanci zareagovat. Opole tak srovnala stav utkání na 1:1. Nová opavská sestava s postupem času začala získávat půdu pod nohama a opět přebírat otěže zápasu do svých rukou. V 60. minutě to mohl potvrdit Rapavý, kterému naservíroval Kramář míč do polo odkryté brány. Rapavý však těžký míč nedokázal usměrnit mezi tři tyče. Nevýraznou pasáž hry protnul v 68. minutě až hostující Srzek, který vypálil nebezpečnou přízemní střelu. Tu až na dvakrát musel likvidovat Lumír Číž. O dvě minuty později se o slovo přihlásil také opavský útok. Po centru Kopečného zakončoval hlavou Rapavý. Jeho pokus skončil jen rohovým kopem, který mimo bránu zakončoval Dostál. V 78. minutě se svým dravým průnikem dostal až k zakončení Dostál. Jeho pokus doprostřed brány však Sapielak zlikvidoval. Více šancí zápas nenabídl a oba aktéři se tak rozešli smírně 1:1.