Start jara je tady! Slezský FC zahájí svou misi na půdě Sokolova

10.03.2018, autor Redakce
Opava – Konec ladění a příprav, jde se do ostré akce. První zápas jara se hlásí o slovo. Opavský tým se představí v nedělním dopoledni na hřišti Baníku Sokolov. Cíl Slezanů je jasný – urvat nějaký ten bodík.
18.kolo, neděle 11.3.2018, 11:00
Sokolov Sokolov
0:3
Bolek – Mejdr, O. Ševčík, Mráz, Končal – Machek, Dvořák (64. Čihák) – Rychnovský (60. Strada), Hlavatý, Kosak – A. Ševčík (25. Vávra). Trenér: Pavel Horváth.

Šrom – Simerský, Svozil, Žídek – Schaffartzik, Jursa – Kayamba (87. Janetzký), Kuzmanović, Zapalač – Jurečka (81. Hrabina), Puškáč (72. Smola). Trenér: Roman Skuhravý.

Branky: 54. a 74. Kuzmanović, 10. Jurečka.
Rozhodčí: Hrubeš – Blažej, Hock.
ŽK: Machek, Čihák – Puškáč, Jursa.
Diváci: 780
+14+14+14

V úvodních minutách byl mírně aktivnější Sokolov a hned na startu zápasu se dostal k několika střelám, jenže ty zblokovala opavská obrana. Hned vzápětí ale udeřil Slezský FC. Žídek z pravé strany poslal nádherný centr Jurečkovi, který hlavou otevřel skóre.

O zhruba deset minut později ovšem mohlo být vyrovnáno. Rána Adama Ševčíka na Šroma neprošla, s dorážkou neuspěl ani Rychnovský a třetí pokus Dvořáka se štěstím zlikvidoval opavský gólman. Po půlhodině hry Šrom chytrým nákopem vysunul Puškáče, který upaloval sám na Bolka, ten ale střelu útočníka SFC vyrazil mimo bránu.

V závěru první půle nebezpečně vypálil bez přípravy Rychnovský a jeho tečovaná bomba skončila jen těsně vedle opavské brány. Na startu druhé půle opavskému týmu a 31 nejvěrnějším fanouškům, kteří vážili cestu do Sokolova, pořádně zatrnulo. Po Mejdrově centru totiž Mráz hlavičkoval do levé tyče opavské brány.

Krátce poté už bylo v táboře Slezanů veseleji. Zapalač z rohu odcentroval na Žídka, jehož hlavičku Bolek s vypětím všech sil vyrazil před sebe a číhající Kuzmanović zblízka dorazil míč do sítě – 0:2. Okamžik nato to z přímého kopu technicky zkusil Jursa a Bolek konečky prstů vytěsnil balon na roh.

Baník se začal tlačit do ofenzivy a Slezskému FC se otevřel prostor pro rychlé brejky. Jeden z nich vedl po levé straně Puškáč, balon nakonec přes šířku vápna doputoval až k Schaffartzikovi, jenž cpal míč na zadní tyč, ale sokolovskou bránu o několik decimetrů minul.

Opavští byli stále při chuti a třetí gól přidal kapitán Kuzmanović, který natáhl zpoza šestnáctky a parádní střelou k tyči zvýšil na konečných 3:0.

Pavel Horváth (trenér Baníku Sokolov): „Opava hraje o postup, což bylo samozřejmě vidět. Na soupeře jsme byli připraveni. Zasáhla nám do toho i zranění, výsledek je ale jednoznačný. První gól byl nepříjemný, druhý už rozhodl. Bylo to pro nás těžké, kluci ztratili sebevědomí. Nevyšlo nám v podstatě vůbec nic. Doufám, že jsme si to vybrali a příště už to bude lepší.“

Roman Skuhravý (trenér Slezského FC Opava): „Jsem spokojen s tím, že jsme do jarní části vstoupili vítězně v takto těžkém utkání. Zápas na náročném terénu jsme zvládli výborně, domácí jsme až na jednu situaci k ničemu nepustili a zaslouženě jsme si došli pro tři body. Důležitý byl první gól. Po něm jsme se uklidnili, vstup jsme totiž neměli úplně jednoduchý. Poté už jsem ale na hráčích viděl, že ví, co chtějí, a podle toho se na hřišti chovali.“