Svozil: Sigma se dostala do pohody, ale věřím, že ji narušíme

12.04.2019, autor Redakce
Opava – Do pohody naložená olomoucká Sigma se v sobotu představí na Městském stadionu v Opavě. Slezané jsou připraveni dobré rozpoložení Hanáků narušit. Obránce Jaroslav Svozil věří, že se to podaří. Pro něj půjde o specifické utkání, na Hané totiž vyrostl.
28.kolo, sobota 13.4.2019, 15:30
2:1
Olomouc Olomouc
Šrom – Schaffartzik, Simerský, Svozil, Žídek – Jursa, Zavadil – Stáňa (87. Rychlý), Janetzký (75. Juřena), Zapalač (80. Manzia) – Smola. Trenér: Ivan Kopecký.

Buchta – Sladký, Štěrba, Jemelka, Chvátal (88. Chytil) – Kalvach, Plšek – Zahradníček, Dvořák, Falta (82. Lalkovič) – Yunis (68. Nešpor). Trenér: Václav Jílek.

Branky: 16 Jursa, 83. Smola – 44. Plšek.
Rozhodčí: Adámková – Podaný, Paták.
ŽK: Jursa, Smola, Žídek – Jemelka.
+16+16+16

Opavští začali dobře. Nejprve sice po ztrátě Svozila prchli Hanáci do rychlého brejku, jenže Šrom si hravě poradil se střelou Zahradníčka, která postrádala patřičnou razanci. Pak Smola zády k bráně sklepl míč pro Stáňu, jeho bombu olomoucká obrana zblokovala do míst, kde číhal Jursa.

Tomu šel balon proti noze a opavský záložník povedenou trefou do levého horního růžku otevřel skóre. Pak Šrom vyrazil dalekonosnou ránu Falty a mimo tyče luxusně vytěsnil i okamžitou dorážku Dvořáka. Hanáci se tak dočkali až v závěru první půle, kdy po rohu Zahradníčka vyplaval na zadní tyči zcela volný Plšek a zblízka srovnal.

Po změně stran se Opavští dožadovali penalty po zákroku Štěrby, ale rozhodčí Adámková ji neodpískala. Vzápětí Smola po centru Schaffartzika balon lízl hlavou a míč jen těsně minul olomouckou bránu. Následně Hanáky po hlavičce Janetzkého zachránila tyč.

A pak to přišlo. Zavadilovu parádní střelu z přímého kopu vyrazil Buchta přesně ke Smolovi, který pohotovou dorážkou zajistil Slezskému FC výhru 2:1 a důležité tři body.

Ivan Kopecký (trenér Slezského FC Opava): „Nenacházeli jsme se v nejlepší situaci. Věděli jsme, že potřebujeme vyhrát a Sigma je těžký soupeř. Na jaře patří k lepším týmům, ne-li úplně k nejlepším. Do utkání jsme měli dobrý vstup do zápasu, dali jsme branku. Věděli jsme, že si musíme dát pozor na rychlý přechod Olomouce do útoku, ale nepřesnostmi nebo hrubými chybami v rozehrávce jsme jim darovali tuto možnost. Bohužel jsme znovu inkasovali po standardce. Na to si musíme dát pozor, protože v šestnáctkách se hraje důrazně. Ve druhé půli jsme si vytvořili zajímavé příležitosti. Byl tam Broňa Stáňa před bránou, Kuba Janetzký hlavičkoval do tyče. Šanci měl i Tomáš Smola. Po standardce se nám nakonec podařilo dát druhou branku. Jsem moc rád, že máme tři body. Doufám, že nás to nakopne do dalších kol.”

Václav Jílek (trenér SK Sigma Olomouc): „Bylo to bojovné utkání v dobré atmosféře se šťastným koncem pro Opavu. Rozhodla efektivita. Myslím, že domácí měli dvě střely na bránu a dali z nich dva góly. Opava nás nepřehrála. Hrála svou jednoduchou hru na Smolu. Kdybychom byli lepší v přechodové fázi, vyhráli bychom tady. Měla nám pomoci standardka na konci první půle. Vstup do druhého poločasu jsme měli dobrý, v té fázi jsme byli jednoznačně lepší, ale nedali jsme vedoucí gól, a pak se to otočilo. Obecně utkání s Opavou jsou zvláštní. Každý kontakt na jejich hráče se píská. Smola je chlap jak hora a padá… To se nebavím o Zavadilovi. Střetli jsme se tam. Respektuji jeho minulost, ale vůči trenérovi si to žádný hráč nemůže dovolit. Podle mě jsou tyto divadelní vložky zbytečné.”