V Opavě se představí Vlašim s odborníkem Vlastimilem Petrželou

27.03.2015, autor Redakce
O P A V A - Souboj dvou sousedů v tabulce nabídne nedělní zápas v Městských sadech. Do slezské metropole, na půdu deváté Opavy, míří aktuálně osmý tým soutěže Graffin Vlašim. Jeho největší postavou je bezesporu trenér Vlastimil Petržela, který v minulosti vedle Sparty, Olomouce nebo Žižkova vedl také ruský velkoklub Zenit Petrohrad, se kterým sbíral velké úspěchy. Duel startuje netradičně v neděli od 17 hodin.
20.kolo, neděle 29.3.2015, 17:00
2:1
Vlašim Vlašim
Vašek – Pospěch, Horka, Mikula, Matěj Hrabina – Habusta - Jurečka (84. Machálek), Janetzký (71. Mrázek), Schaffartzik – Jursa – Kuzmanovič (90. Dvorník). Trenér: Jan Baránek

Budínský – Breda, Štochl, Simerský, Nový – Vebr – Vopat (46. Průcha), Brejcha, Radoš (77. Jícha), Veselý (46. Janda) – Matějka. Trenér: Vlastimil Petržela

Branky: 45. Jurečka, 56. Kuzmanovič – 76. Simerský. Rozhodčí: Nenadál – Pilný, Arnošt. ŽK: Matěj Hrabina, Kuzmanovič, Mrázek – Janda.
Diváci: 1747

K první ohrožení branky se dostali hosté, naštěstí Štochlovu ránu srazili domácí zadáci na rohový kop. V 16. minutě kopali domácí trestný kop. Čekalo se, co Kuzmanovič vymyslí, srbský útočník se nakonec rozhodl k přímému ohrožení branky a nad Budínským zvonilo břevno. Slezané byli při chuti. Po rychlé kombinaci zakončoval Schaffartzik, byl z toho ovšem jen roh. Velkou šanci měl i Jursa, tady se Budínský znovu vytáhl a dělovku domácího záložníka vyrazil na roh. Když už to vypadalo, že do kabin se půjde za nerozhodného stavu, udělal faul Veselý. Jursa našel hlavu Jurečky a domácí vedli.

Ve druhém poločase nejdříve vystrčili růžky hosté a gólman Vašek vytáhl proti hlavičce Simerského jeden ze svých zákroků. O pár okamžiků později se Slezané radovali. Kuzmanovič využil zaváhání hostujícího stopera s gólmanem a zvyšoval na 2:0.

Vlašim to ale nezabalila, nejdříve lapil Vašek velkou šanci Matějkovi, bohužel v 76. minutě byl krátký na dorážku Simerského. Naštěstí Rytíři už další branku nedali a Opava mohla slavit druhou jarní výhru.

„Nebylo to z naší strany tak dobré, jako v předchozích zápasech. Hlavně ve druhém poločase jsme měli v obranné činnosti několik zbytečných ztrát. Kluci ale dřeli, vítězství má pro nás velkou cenu,“ řekl k utkání trenér Jan Baránek.