V Opavě se představí rozjetý Žižkov. Zastaví ho Slezané?

13.04.2017, autor Redakce
Opava – Viktorka Žižkov vedená ex-opavským trenérem Davidem Vavruškou se v pátek od 16:30 představí v Městských sadech. Pražané mají formu. Poslední tři zápasy vyhráli s nulou. A aby toho nebylo málo, Sokolov a Frýdek znemožnili pětibrankovým debaklem.
22.kolo, pátek 14.4.2017, 16:30
2:2
Žižkov Žižkov
Fendrich – Hrabina, Simerský, Žídek, T. Čelůstka (72. Puškáč) – Schaffartzik – Jursa, Mozol (61. Janetzký), Zapalač – Jurečka, Kuzmanović (46. Smola). Trenér: Roman Skuhravý.

Hrubeš – Hašek, Opluštil, Švejdík, Pardubský (84. Šandera) – Pavlata, Krystan, Podrazký – Urbanec (64. Trýzna), Telnar (67. Hurka), Engelmann. Trenér: David Vavruška.

Branky: 87. z pen. Schaffartzik, 90. Pavlata (vlastní) – 33. Telnar, 75. Engelmann. Rozhodčí: Ginzel – Kožár, Caletka.
Bez karet.
Diváci: 3372
+13+13+13

Opavský kouč vrátil do sestavy oproti duelu ve Vlašimi obránce Matěje Hrabinu s Janem Žídkem. V záložní řadě se od začátku objevil Tomáš Jursa a na hrotu útoku nahradil urostlého Tomáše Smolu hrdina posledního utkání Jurečka.

Žádné jemné oťukávání. Začalo se pěkně od podlahy. Opava nejprve zahrozila z dálky – Mozolova rána ani bomba Zapalače však v žižkovské bráně neskončily. Pak Jurečka vyslal do úniku Kuzmanoviće, jenže ten vypálil vedle.

Na opačné straně zahrozil opavský odchovanec Švejdík, který po rychlém přečíslení dostal chytrou přihrávku do vápna a zazvonil na levou tyč. O pár minut později už se hosté radovali. Hrabina přišel o balon, Engelmannovu ránu vyrazil Fendrich jen k dobíhajícímu Telnarovi a ten poslal Žižkov do vedení.

Pak mohl srovnat Jursa, jeho tečovaná rána bez přípravy ale skončila vedle brány, a pak nevyužil další tutovku Kuzmanović. Srbského útočníka nahradil po změně stran Tomáš Smola. Žižkov mohl na startu druhé půle zvýšit své vedení, ale Telnara vychytal Fendrich.

Na druhé straně se střídající Smola obtočil kolem obránce, ostrou přihrávkou našel Zapalače, který před prázdnou bránou poslal balon vysoko nad. Hosté trestali. Akci dva na dva dotáhl do konce Engelmann, jenž prostřelil Fendricha, a Pražané vedli v Opavě 2:0.

Slezané ale znovu ukázali, že závěry zápasů zvládají famózně. Další stoprocentní gólovku sice nejprve nevyužil Jurečka, ale pak Zapalače srazil k zemi jeden z hostujících obránců a kopala se penalta, kterou bezpečně proměnil specialita Schaffartzik – 1:2.

Opavští vycítili šanci a po třech minutách bylo vyrovnáno, když si pecku Zapalače srazil do vlastní sítě Pavlata. Domácí se hnali za obratem, jenže na třetí branku jim už nezbýval čas. Slezský FC se tak s Žižkovem stejně jako na podzim rozešel smírně. Tentokrát v poměru 2:2.

Roman Skuhravý (trenér Slezského FC Opava): „Chtění, které svazuje nohy. Pocit, že to přijde samo, nebo i kvalita řešení. Problémů bylo v utkání víc. V prvním poločase jsme měli čtyři situace, kdy jdeme jeden na jednoho a nejsme schopni to vyřešit. Je to o individualitách, jak to vyřeší. Je to škoda, protože nás to dotahování stojí obrovskou porci sil. Klukům za to patří dík, ale je škoda, že lacino dostáváme branky.“

David Vavruška (trenér FK Viktoria Žižkov): „Byl to zajímavý zápas. Potvrdilo se, že Opava hraje výborně. My jsme přijeli docela v pohodě. Daří se nám, což bylo vidět. Když v 87. minutě vedete 2:0, remíza bolí. Jsou to věci, které se musíme naučit. Budeme na nich dělat. Pustíme si posledních pět minut a vyhodnotíme si, co se s tím dá dělat. Poučíme se.“