V předehrávce dorazí Mikulovice v sestavě s Opaváky

17.09.2013, autor Redakce
O P A V A - Fotbalisty Slezského FC čeká anglický týden. Vedle sobotního zápasu na hřišti Holice se Opava doma utká v rámci předehrávky 15. kola s nováčkem MSFL z Mikulovic. Zápas startuje ve středu 18. září v 16:30 na stadionu v Městských sadech.
15.kolo, středa 18.9.2013, 16:30
4:0
Mikulovice Mikulovice
Godula – Hrabina, Švec, Dvorník, Keresteš – Metelka, Skřehot (89. Swiech), Sedláček (84. Wirth), Schaffartzik – Jurečka (74. Nekuda), Komenda (84. Bartozel).

Karabina – Švacha, Skopal, Pinkava, Švancer – Krčmařík, Urban (53. Chlebek), Navrátil, Karakasidis, Eršil (77. Sabo) – Šebesta (67. Stránský).

Branky: 48. Komenda, 77. Nekuda, 87. Wirth, 89. Metelka. Rozhodčí: Santarius – Mikeska, Boček.
Diváci: 800

Úvod zápasu patřil opavským fotbalistům, kteří se už po několika minutách dostali do vyložené brankové příležitosti, když míč po Kerestešově centru doputoval až ke kopačkám Metelky, ale jeho rána orazítkovala levou tyčku hostující branky.

Také v dalších minutách byl Slezský FC aktivnější. Nejvíce ohrozil gólmana Karabinu opavský stoper Švec, jenž na mikulovickou svatyni vyslal pumelici z dobrých třiceti metrů a hostující brankář měl co dělat, aby míč vytáhl na roh.

V závěru první půle opět zahrozil čerstvý ženáč Švec, jenže jeho hlavička minula o pár centimetrů pravou tyč. Hned z protiútoku se do nebezpečné šance probily Mikulovice. Krčmařík našel volného Šebestu, jenže ten branku stráženou Godulou netrefil a na druhé straně hlavičkoval z pětky do náruče Karabiny Metelka. První poločas tak skončil bez branek.

Do druhého dějství vstoupili Opavští parádně, když se do zakončení po centru ze strany prodral Komenda, který odražený míč Karabiny usměrnil do sítě a poslal Slezany do vedení. Navíc šlo o jeho premiérový zásah v MSFL. Krátce nato zkusil lobem ze středového kruhu štěstí Šebesta, ale jeho pokus šel těsně nad. Následně Godulu pořádně vylekal drn ve vápně, který odrazil centr Eršila těsně pod břevno a mladý gólman fantasticky vyškrábl míč mimo.

Po hodině hry agilní Keresteš prošel lehce přes protihráče a parádní střelou nechal proletět Karabinu. Ten jeho střelecký pokus s vypětím všech sil vyrazil.

V 74. minutě přišel na hřiště Nekuda, hned o tři minuty později parádně přeloboval vyběhnuvšího Karabinu a zvýšil na 2:0. V závěru ještě po parádní přihrávce Nekudy prosadil ve skluzu Wirth a hned po něm využil efektní Bartozelovi patičky Metelka, jenž napálil míč pod břevno a uzavřel na 4:0.