V sobotu jedeme ukončit čekání na první výhru

24.08.2012, autor Redakce
Čtvrté kolo druhé fotbalové ligy nás nasměrovalo do Olomouce, kde má svůj domovský stánek nováček soutěže z Holice. Domácí fotbalisté ve svém posledním domácím zápase skalpovali favorizovaný Zlín, který domů poslali se čtyřgólovým debaklem.
4.kolo, sobota 25.8.2012, 17:00
1. HFK Olomouc 1. HFK Olomouc
2:1
V. Šrom – Kopecký, Murin (89. Chmelo), Čep, Šimko – Kovář – Biolek, Hromek, D. Kobylík (55. Lukášek), Bednář – Žondra. Trenér Oldřich Machala.

Novák – Dohnálek (46. Lokša), Uvíra (79. Ficek), Kuděla, Swiech – Wirth – Partyš, Sedláček, Schaffartzik – Radzinevičius (70. M. Šrom) – Prokeš. Trenér Josef Mazura.

Branky: 3. Biolek, 13. Hromek – 48. Lokša. Rozhodčí: Matějek – Hock, Arnošt. ŽK: Čep, Murin, Lukášek, Biolek – Wirth, Šrom. ČK: 27. Šimko – 65. Sedláček.
Diváci: 845

Už ve třetí minutě dostala Opava první ránu, když míč za zády brankáře Nováka dopravil Biolek. Hanáci natěšeni rychlou brankou přidali brzy druhý gól, nutno podotknout, že ten byl z kategorie hodně šťastných. Hromek totiž vracel před branku odražený balon, který se nakonec odrazil od tyče do branky.

Opavské jako by dvě inkasované branky nabudily. Během několika minut si totiž vytvořili dvě slibné šance, zejména ta Partyšova volala po gólu. Ve 27. minutě se mohli Slezané vrátit do zápasu. Brankářem Šromem vyražený balon se dostal k Radzinevičiusovi, který jej hned vracel do opuštěné branky. Jenomže jeho cestu přerušil obránce Šimko a rukou poslal balon mimo tři tyče. Následovala červená karta a pokutový kop. K jeho exekuci se postavil Tomas Radzinevičius, ovšem domácí gólman směr jeho střely vystihl a opavskou radost pokazil.

Druhý poločas začal pro Opavu slibně. Už po třech minutách vykřesal jiskřičku naděje Radovan Lokša, který po přiťuknutí Radzinevičiuse snížil na 2:1. „Myslel jsem, že nám rychlý gól pomůže, ale nestalo se,“ klopil oči Radovan Lokša.A Slezský FC měl další šance. Jenomže Prokeše vychytal brankář a Lokšova jedovka proletěla nad branku. V 65. minutě zažili hosté další šok. Biolek šel do brejku, za záchrannou brzdu zatáhl Sedláček a na světě byla červená karta číslo dvě.

Závěr utkání byl hektický. Opava prahla po vyrovnání, naopak domácí hrozili z nebezpečných brejků. Po jednom takovém se řítil sám na Nováka Chmelo, ale neuspěl.

„Nezachytili jsme vstup do zápasu. Pak se naše hra zlepšila, jenomže od Lumírova vyloučení jsme ztratili sílu. Bez tohoto důležitého hráče nám to nešlo,“ řekl trenér Opavy Josef Mazura. „Prohra mě mrzí už kvůli fanouškům, opět byli skvělí, hnali nás. Šancí jsme měli dost, ale nejsme schopni dát gól, navíc nás srážejí zbytečné chyby,“ ohlédl se za utkáním opavský záložník Zdeněk Partyš.