O P A V A - Opavští fotbalisté v sobotu pokračují ve své jarní misi v cestě za návratem do Fotbalové národní ligy. V sobotu 19. dubna 2014 od 18 hodin na svém stadionu Slezský FC změří síly s výběrem Holice, která ve slezské metropoli vytasí i svou největší útočnou zbraň Marka Heinze. Napraví si Opava reputaci po poslední prohře v Kroměříži?
1:1
1. HFK Olomouc 1. HFK Olomouc
Květon – Vavřík, Horka, Dvorník, Mat. Hrabina – Polách – Metelka, Grussmann, Schaffartzik – Nekuda (46. Wirth), Mrázek.

Lešňovský – Matyska, Lukášek, Kršák, Dadák (79. Hlavica) – Tögel (68. Dupkala), Hromek, Bednář, Korčián (7. Stehlík) – Heinz (88. Bernard), Žondra.

Branky: 72. Grussmann – 40. z pen. Heinz. Rozhodčí: Trávníček – Kubica, Lakomý. ŽK: Metelka, Polách – Dupkala, Bednář, Heinz. ČK: 39. Horka (Opava).
Diváci: 1624
+13+13+13

Kdo v úvodu zápasu čekal opavský nápor, ten se šeredně mýlil. Domácí se prakticky nedostali k ohrožení hanácké brány. Jediný vážnější moment úvodní desetiminutovky byl přízemní centr Nekudy z levé strany na Mrázka, kdy míč odklidil na roh jeden z hostujících obránců.

Ani v dalších minutách se toho moc zajímavého neudálo a z tribun se začal ozývat pískot. Zhruba po pětadvaceti minutách se navíc odvážný Hromek prosmýkl kolem Matěje Hrabiny a unikal z boku na Květona. Ten ale jeho ránu k tyči vytěsnil mimo.

Na druhé straně se mezi dva obránce vrhl Schaffartzik, jenže jeho střelecký pokus z ostrého úhlu byl zblokován na roh. Krátce nato rodící se akci Slezanů po pasu Metelky zakončil Vavřík z dobré pozice nepřesným centrem do zámezí.

V závěru prvního poločasu Holice zatlačila domácí výběr a před Květonem to hořelo. Na brankové čáře míč zastavil Horka rukou, byl vyloučen a hosté kopali penaltu. Míč si nachystal zkušený Marek Heinz a chladnokrevně poslal míč na opačnou stranu, než kam skočil Květon.

Na začátku druhé půle už opavští hráči dostali míč do sítě. Matěj Hrabina nebojácně pronikl do vápna, přiťukl míč Mrázkovi a jeho střelu dorazil do brány Vavřík. Bohužel pro Slezany stál v ofsajdu, a gól tak neplatil.

Poté našel Grussmann rozběhnutého Schaffartzika, ale jeho pumelice těsně minula pravou tyč. Z hranice vápna pak vylekal Květona ranou bez přípravy hostující Stehlík, ten však mířil také vedle.

V 72. minutě se Opava dočkala kýženého vyrovnání. Dlouhý nákop Matěje Hrabiny skončil až u Grussmanna, jenž před Lešňovským zachoval klid a chytrým obloučkem srovnal na 1:1. Slezský FC se i v desíti hnal za výhrou, jenže z řady rohů nezapršelo a hlavičkou z penaltového prostoru neuspěl po centru Mrázka ani Polách.

Aktivní žluto-modří Holici mačkali, po sražení Mrázka ve vápně se dala kopat i penalta, ale sudí nedovolený zákrok neviděl. V závěru měli domácí příležitost z trestného kopu, jenže Schaffartzik vypálil vysoko nad, takže se v Městských sadech body dělily.