V sobotu přijede Kroměříž, Václav Zapletal ale hrát nebude

12.09.2013, autor Redakce
O P A V A - Hanácká Slavia Kroměříž je nejblíže na seznamu dalších týmů, které se představí na opavském stadionu. Výběr trenéra Romana Sklenáře jede do Slezska povzbuzen vysokou výhrou 5:0 nad Hlučínem. Favoritem zápasu, který startuje v sobotu 14. září v 16 hodin, ale zůstává Slezský FC.
6.kolo, sobota 14.9.2013, 16:00
1:1
Kroměříž Kroměříž
Godula – Hrabina, Swiech, Dvorník, Keresteš – Metelka (82. Skřehot), Wirth (60. Binar), Sedláček, Schaffartzik – Jurečka (60. Lokša), Komenda.

Adamuška – Nevřala, Mikulica, Budín, Chýla – Slaměník (88. Jura), Perůtka, Steiner, R. Dobeš, Šturma (88. Silnica) – Lapeš (74. Janoštík).

Branky: 63. z pen. Sedláček – 54. Šturma. Rozhodčí: Trávníček – Santarius, Lakomý. ŽK: Metelka, Lokša – Slaměník.
Diváci: 836
+11+11+11

V prvním poločase byli diváci v Městských sadech svědky naprosto vyrovnaného utkání, které nabídlo mnoho slibných šancí na obou stranách. Nejprve spálil v 15. minutě stoprocentní šanci hostující Steiner, který šel naprosto osamocen na brankáře Godulu, ale naštěstí pro domácí zakončoval hodně nepřesně. Hned o tři minuty později se mohli radovat také domácí, leč Komenda po výtečném Sedláčkově centru, hlavou mířil pouze do horní tyče hostující svatyně.

V krátkém sledu se do další obrovské šance řítil domácí Jurečka, kterého k velké nelibosti domácích fanoušků, zastavil sporný výrok asistenta rozhodčího v podobě zdviženého praporku. Brankovým příležitostem, však nebylo v první půli ani zdaleka konec. Ve 25. minutě zahodil útočník Slezanů Komenda další obrovskou příležitost, kdy se od poloviny hřiště řítil na hostující branku zcela sám, avšak jeho zbrklé zakončení do brankáře znamenalo pouze rohový kop.

Poslední gólovou šanci úvodní půle měl na svědomí výborně hrající hostující záložník Dobeš, který po individuální akci opřel svou přízemní střelu z hranice pokutového území o tyč domácí branky.

Úvod druhé půle patřil spíše hostujícím fotbalistům, kteří svou převahu, po deseti minutách, korunovali gólem Šturmy z rychlého protiútoku. Po obdržené brance se ke slovu dostali i hráči Slezského FC. Optická převaha domácích nakonec vyústila až k pokutovému kopu po ruce jednoho z obránců hostí. Nařízenou penaltu v 63. minutě bezpečně proměnil domácí kapitán Lumír Sedláček, a vyrovnal tak na 1:1.

Účet zápasu se pak mohl měnit hned po dvou minutách, kdy se do míče opřel opět hostující Dobeš, ale brankář Godula jeho šanci bravurně zlikvidoval.

Ve zbytku utkání se již diváci větší příležitosti nedočkali, a zápas s Kroměříží tak skončil remízou, která je však vzhledem k průběhu zápasu zasloužená.

Jan Baránek (trenér SFC Opava):

Byl to výborný zápas, ale nevyšlo nám v něm to, na čem jsme doposud stavěli, a sice hrát vzadu bez chyby a diktovat tempo hry. Hodně jsme ztráceli míče ve středu hřiště, z čehož soupeř těžil. Obraná hra celého mužstva je pro mě trochu zklamáním, s hrou směrem dopředu jsem spokojen více. Bohužel jsme ale neproměnili šance.