Velké derby je tady. Slezský FC se představí v Karviné

04.09.2015, autor Redakce
O P A V A - Naše áčko si během posledních dvou týdnů dalo od Fotbalové národní ligy oraz. Naposledy se v druholigových bojích ocitlo na Žižkově s Vyšehradem, kde remizovalo 0:0. O minulém víkendu si svěřenci trenéra Jana Baránka v poměrně nezáživném duelu nejtěsnější možnou výhrou vybojovali účast ve třetím kole MOL Cupu, když zdolali Hlučín. V sobotu 5. září od 17 hodin se vrátí do reality FNL. Na Kovoně se totiž utkají s Karvinou.
5.kolo, sobota 5.9.2015, 17:00
Karviná Karviná
3:0
Pindroch – Růžička, Dreksa, Jovanovič, Eismann – Sedlák – Moravec, Budínský, Lupčo (62. Glaser), Juřena (71. Fiala) – Urgela (84. Kurušta).

Vašek – Hrabina, Simerský, Dvorník, Čelůstka – Horka (46. Grussmann), Žídek – Jurečka (46. Machálek), Jursa (82. Svatonský), Schaffartzik – Kuzmanovič.

Branky: 18. Urgela, 31. a 73. Budínský.
Rozhodčí: Houdek – Hrabovský, Kožár.
ŽK: Glaser – Jursa.
Diváci: 1474
+12+12+12

Po úvodní nezáživné čtvrthodině hry domácí fotbalisté v 18. minutě otevřeli skóre. Jurečka ztratil balon, protáhl se kolem něj Eismann a jeho centr na přední tyč šikovně tečoval Urgela, který patičkou překonal opavského gólmana Vaška. Hned vzápětí mohl po přímém kopu Jursy srovnat Jurečka, ale v těžké pozici hlavičkoval těsně nad břevno.

Aktivní Karviná mohla zvýšit své vedení, když z nebezpečné standardky Budínský kroutil míč na vzdálenější tyč a Opavští se jen modlili, aby skončil vedle brány. Krátce nato však domácí podnikli rychlý protiútok, Budínský tentokrát mířil lépe, a bylo to 2:0.

Na druhé straně to zpoza šestnáctky zkusil přízemní bombou Horka a Pindroch jeho dělovku s velkými obtížemi vytáhl na roh. Hned následně po přečíslení unikal Lupčo sám na Vaška, ale opavský gólman zabránil třetímu gólu v síti Slezského FC.

Do druhé půle nastoupili v opavském dresu Machálek s Grussmannem a hosté začali velmi aktivně. Nejprve se k odraženému míči dostal Hrabina a minul karvinskou svatyni. Pak střídající Grussmann slibným hlavičkovým pokusem vylekal Pindrocha, který měl co dělat, aby balon vytáhl nad svou bránu.

Následně po brejku naservíroval Žídek míč do vápna a po dorážce Machálka míč v posledním možném okamžiku zablokoval domácí bek Dreksa. V 73. minutě Moravec přiťukl balon do běhu Budínskému, jenž tvrdou ránou k tyči upravil na konečných 3:0. Domácí kontrolovali hru a v pohodě dokráčeli k vítězství.