Slezský v domácím prostředí nestačil na Vyškov

19.08.2022, autor Redakce
Opava – – Fotbalisté Slezského FC nestačili na Vyškov. Utkání rozhodnul už ve 28. minutě hostující Matys, který se prosadil hlavou. Opavští nedokázali využít své šance a připisují si tak první domácí porážku v letošní sezoně.
4.kolo, pátek 19.8.2022, 18:00
Slezský FC Opava Slezský FC Opava
0:1
MFK Vyškov MFK Vyškov
Opava: Číž – Kadlec (78. Rataj), Bílek, Janoščín, Helebrand – Macháček (68. Ščudla), Rychlý, Kopečný (62. Haitl), Pikul (78. Dostál), Šigut (68. Doleček) – Kramář

b>Vyškov: Kinský – Illko, Matys, Srubek, Kubala – Alegue (64. Lacík), Krška (46. Cabadaj), Lahodný (64. Weber), Kanakimana, Fofana (80. Klesa) – Vintr (76. Lual)

Branky: Matys (Vyškov)
ŽK: Helebrand, Kopečný (Opava) – Lahodný, Fofana, Kanakiman, Kinský (Vyškov)

Diváci: 1369

Do první výrazné příležitosti zápasu se dostali domácí fotbalisté. V 8. minutě Šigut vybídnul k úniku Kramáře, který našel dobíhajícího Pikula na hranici pokutového kopu. Jeho pohotové zakončení ještě stihl tečovat jeden z bránících hráčů a jeho pokus tak jen těsně minul levou tyč Kinského brány. Nejlepší střelec Vyškova se o slovo přihlásil o 5 minut později. Kanakimana si našel propadlý balón a pohotově zakončil. V cestě mu však stál Kadlec, který střelu dokázal zablokovat. V 15. minutě už byli hosté ke skórování blíže, když si nejvýše na centrovaný balón ze standardní situace naskočil Vintr. Jeho hlavička naštěstí orazítkovala jen břevno opavské brány. Ve 28. minutě zahrávali hosté rohový kop, na který si nejvýše vyskočil Matys. Jeho hlavička zaplula až za Čížova záda a Vyškov se tak ujal vedení 0:1. Opavští mohli odpovědět ve 32. minutě. Kadlec poslal centr z pravé strany, který našel dobře postaveného Rychlého. Ten hlavou zakončil nejprve do tyče, odkud se míč odrazil zpátky k Rychlému. Jeho druhý pokus už stačil pokrýt Kinský a celou situaci tak pro vyškovské uklidnil. Opavští se usilovně snažili o vyrovnání. Ve 42. minutě k tomu měli blízko Pikul i Kopečný. Oba zmiňovaní se dostali do zakončení z hranice pokutového kopu. Oba pokusy však dokázala obrana Vyškova zneškodnit. Více se v prvním poločase nestalo. Slezský tak odcházel do kabin s jednogólovou ztrátou.

Ve druhém poločase to byli opět Slezané, kteří si vytvořili první šanci. Po přistrčení od Kramáře se v 47. minutě z úhlu pokoušel prostřelit Kinského Pikul. Na vyškovského brankáře ale nevyzrál. V 50. minutě se do zakončení dostal Bílek. Jeho střela ze střední vzdálenosti však postrádala přesnost i razanci. V 55. minutě měl na kopačce vyrovnání Kadlec, který zavíral centr na zadní tyči. Jeho dorážka však mířila jen nad Kinského bránu. O minutu později se do další slibné pozice dostal Kramář, který se snažil ještě vylepšit pozici pro Kopečného. Ten se ale ocitnul v těžké situaci a jeho střela skončila jen v bloku obrany Vyškova. K první návštěvě opavského pokutového území se Vyškov propracoval až v 58. minutě. Střela Vintra ale mířila vysoko nad opavskou bránu. V 63. minutě se po kombinaci s Kramářem dostal do zakončení Pikul. Jeho střela však trefila jen Kinského. V 78. minutě se Kopečný ocitnul ve střelecké pozici. Jeho střela však mířila příliš nad. Slezané se marně dobývali do vyškovské obrany a nedokázali se dostávat do šancí ke skórování. V 87. minutě se protáhl kolem obránců Haitl a vyslal tvrdou střelu. Kinský však byl připraven. Vzápětí se do zakončení hlavou opřel Ščudla. Jeho pokus ale postrádal patřičné parametry. V 90. minutě měli domácí možnost vstřelit branku ze standardní situace. Bílkův pokus ale skončil jen v náruči Kinského. Více se už v utkání nestalo a Slezský tak poprvé doma padl.