V lednu 2015 vyšly tyto články:

Další stránky
12>>
31.1.Slezský FC statečně vzdoroval Senici, nakonec ale padlSEN - OPA 4:2, 0.kolo | RedakceS E N I C A - Opavští fotbalisté mají za sebou další kvalitní přípravný zápas, ve kterém změřili síly s účastníkem slovenské Fortuna ligy se Senicí. Ta šla do vedení gólem z penalty po trefě Pirosky, Opava srovnala po půlhodině hry díky Jursovi, jenže v závěru první půle vrátil domácím vedení Dolný. Po změně stran podruhé vyrovnal Jursa, Piroska však další brankou z pokutového kopu vrátil Senici náskok a v závěru jej potvrdil střídající Komara. Slezané sice předtím vstřelili gól, ale ten nebyl kvůli ofsajdu uznán.
30.1.Přípravné zápasy rezervy, sedmnáctky a patnáctky zrušenyKlubO P A V A - Z důvodu virového onemocnění hráčů jsme nuceni o víkendu zrušit tato utkání: FC Zbrojovka Brno junioři – SFC Opava B, SFC Opava U 17 – MFK Vítkovice U 17 a SK Uničov U 15 – SFC Opava U 15. Tímto se klubům omlouváme za způsobené komplikace.
28.1.Opavští žáci U12 kralovali na turnaji ve Frýdku-MístkuRedakceF R Ý D E K - M Í S T E K - Žákovský tým Slezského FC U12 se o víkendu zúčastnil kvalitního turnaje ve Frýdku-Místku a vedl si skvěle. Opava ovládla všechny své zápasy a zaslouženě se stala vítězem turnaje. Nejlepšíem hráčem celého klání byl navíc vyhlášen opavský Tomáš Rataj.
28.1.Starší přípravka U11 veze stříbro z BruntáluRedakceB R U N T Á L - Nejstarší přípravka Slezského FC kategorie U11 v neděli absolvovala turnaj v Bruntále, kde mezi dalšími sedmi týmy, skončili opavští benjamínci na vynikajícím druhém místě.
28.1.Přípravné utkání s Žilinou zrušenoRedakceO P A V A - Dnešní přípravné utkání Slezského FC s Žilinou bylo z důvodu velkého počtu nemocných opavských hráčů zrušeno. Nejbližší zápas tak Opava odehraje v sobotu proti Senici.
27.1.Výběr Slezského FC ročníku 2005 pátý ve SmilovicíchRedakceO P A V A – V dalším turnaji ze seriálu Halové ligy přípravek nastupoval výběr Slezského FC kategorie U10 s druhou polovinou hráčskou kádru (první minulý týden ovládla turnaj v Karviné) v neděli ve sportovním centru ve Smilovicích. Po umístění na třetí příčce ve skupině nakonec Opavští po výhře nad ostravským Baníkem obsadili páté místo.
24.1.Opavští v divoké přestřelce podlehli KarvinéKAR - OPA 4:3, 0.kolo | Redakce | Foto: Deník / František GélaO P A V A - Opavští fotbalisté cestovali k dalšímu přípravnému utkání do Karviné a nezačali vůbec dobře, když po necelých deseti minutách prohrávali. Pak sice třemi zásahy vývoj zápasu otočili, ale ve druhém poločase měli více ze hry Karvinští. Ti dokázali třikrát skórovat a v zajímavém duelu hraném za nepříjemného sněžení zvítězili v poměru 4:3.
23.1.V areálu Slezského FC vyroste minihřiště a nová tělocvičnaRedakceO P A V A - Do konce letošního roku bude v areálu stadionu v Městských sadech stát nová hala využitelná pro všechny míčové sporty. Zároveň dojde k vybudování minihřiště s umělým povrchem, které bude stát za tribunou ze strany od řeky. Hřiště bude určeno pro minikopanou ve formátu 5+1.
22.1.Spolupráce Slezského FC s Bílovcem pokračujeRedakceO P A V A - I v letošním roce bude znovu pokračovat spolupráce o výměně, případném hostování či přestupu hráčů mezi kluby SFC Opava a ŠSK Bílovec od věkové kategorie žáků až po dorost. Tato kooperace byla zahájena po příchodu Aloise Grussmanna do funkce generálního manažera Slezského FC a vzhledem k pozitivní reakci obou klubů a rovněž zástupců z řad rodičů bude pokračovat i letos.
22.1.Jakub Habusta trénuje se Slezským FCRedakceO P A V A - Se Slezským FC se od čtvrtečního dopoledne připravuje střední záložník Jakub Habusta. Jednadvacetiletý odchovanec Sigmy Olomouc hrával na podzim hlavně za třetiligovou rezervu Hanáků. V olomouckém áčku odehrál za poslední půlrok 50 minut. Kromě role defenzivního středopolaře může Habusta alternovat také na stoperu. O jeho budoucnosti v Opavě by se mělo rozhodnout během nejbližších dní.
21.1.Mladší přípravka U8 veze stříbro z turnaje v OlomouciRedakceO P A V A - V sobotu absolvovali benjamínci Slezského FC ročníku narození 2007 turnaj přípravek v Olomouci, kde se utkali s týmy z Moravskoslezského, Pardubického, Olomouckého i Zlínského kraje. V široké konkurenci obsadili malí Opaváci vynikající druhé místo.
21.1.Opavští remizovali s rezervou Sigmy, dvakrát se trefil MachálekOPA - OLB 2:2, 0.kolo | Redakce | FOTO: Deník / Petr WidenkaO P A V A - Slezský FC má za sebou třetí přípravný zápas, ale výhry se v něm znovu nedočkal. V souboji s béčkem olomoucké Sigmy se Opavští dostali do vedení po trefě Machálka, pak hosté sice srovnali, ale ještě do konce první půle Machálek svým druhým zásahem vrátil Opavě těsný náskok. Ve druhém poločase byli aktivnější Hanáci, kterým se nakonec podařilo vyrovnat na konečných 2:2.
20.1.Jakub Janetzký povolán do reprezentaceRedakceO P A V A - Talentovaný záložník Slezského FC Jakub Janetzký vyrazí na soustředění s reprezentační osmnáctkou. Sedmnáctiletý středopolař se objevil v nominaci trenéra Pavla Malury, a zúčastní se tak týdenního kempu v Uherském Brodě. Soustředění národního týmu do 18 let začíná v neděli 25. ledna 2015 a skončí v sobotu 31. ledna 2015. Jakubovi přeje celý klub hodně zdaru a sportovního štěstí!
17.1.Slezský FC remizoval s Gliwicemi, duel skončil bez branekGLW - OPA 0:0, 0.kolo | Redakce | FOTO: Deník / Petr DušekR Y B N I K - Opavští fotbalisté ve svém třetím přípravném utkání remizovali na umělé trávě v Rybnice s prvoligovými Gliwicemi. Kvalitní soupeř z Polska Opavu prověřil, zejména ve druhém poločase však byl Slezský FC aktivnější a mohl i vyhrát. Několik slibných příležitostí ale neproměnil a s Piastem bezbrankově remizoval.
15.1.Žáci U12 čtvrtí na turnajích v Karviné a ProstějověRedakceO P A V A – Žákovský výběr Slezského FC kategorie U12 se o víkendu představil na dvou halových turnajích v Karviné a Prostějově. Opavské naděje obsadily na obou kláních solidní čtvrtou příčku. Nejlepším hráčem turnaje v Prostějově byl zvolen opavský Ondřej Sprinz. Za nejlepšího hráče Slezského FC vyhlásili Lukáše Manderlu.
15.1.Josef Dvorník měl nehodu, pro opavského kapitána přiletěl vrtulníkRedakceO P A V A - Zkušený obránce Josef Dvorník měl ve čtvrteční dopoledne vážnou nehodu. Při individuálním tréninku na kole jej ve Vávrovicích srazilo auto. Následně byl leteckou záchrannou službou transportován do Fakultní nemocnice v Ostravě.
14.1.Opavští náskok neudrželi a s Chorzówem padliCHZ - OPA 2:1, 0.kolo | RedakceR Y B N I K - Slezský FC se ve svém druhém utkání utkal na půdě Rybniku s prvoligovým polským výběrem z Chorzówa. Opavští se hned v úvodu zápasu dostali do vedení, když po rohovém kopu otevřel hlavou skóre srbský útočník v barvách Opavy Nemanja Kuzmanović. Ruch však ještě do poločasu výsledek otočil a vyhrál 2:1.
13.1.Dobrá zpráva! Adama Kušnera pustí z nemocniceRedakceO P A V A - Útočník Slezského FC, který se v úvodu přípravného utkání s rezervou Slovácka tvrdě srazil s brankářem Štěpánem Kohoutkem a utrpěl těžký otřes mozku, bude ve středu propuštěn ze Slezské nemocnice v Opavě do domácího léčení.
12.1.ZŠ Opava-Kylešovice nabídne program pro fotbalisty už od 1. třídyRedakceO P A V A - Slezský FC Opava plánuje v nadcházející sezoně zlepšit podmínky pro ty nejmenší fotbalisty, a plánuje proto ve spolupráci se ZŠ Opava-Kylešovice zajistit program pro budoucí prvňáčky, který umožní hráčům absolvovat více tréninkových jednotek během týdne, čímž by vzrostla kvalita tréninkového procesu. Existuje také možnost do tohoto programu zařadit i budoucí druháky.
10.1.Přípravný zápas s béčkem Slovácka se nedohrálOPA - SLB 0:0, 0.kolo | RedakceO P A V A - Fotbalisté Slezského FC první utkání zimní přípravy nedohráli. Po necelých pěti minutách zůstal na hřišti ležet po souboji s brankářem slovácké rezervy opavský útočníka Adam Kušner. Po střetu se ocitl v křeči a zapadl mu jazyk. Kušnera se podařilo stabilizovat a přivolaná sanitka jej odvezla do nemocnice. Mužstva obou klubů se následně dohodla na ukončení zápasu. Adamu Kušnerovi přeje Slezský FC brzké uzdravení a rychlý návrat na fotbalový trávník.