V březnu 2015 vyšly tyto články:

Další stránky
12>>
31.3.Žákovský výběr U13 si hladce poradil se ŠumperkemOPA - SUM 32:0, 19.kolo | RedakceO P A V A - Na tuhle latu šumperský výběr U-13 nejspíš dlouho nezapomene. Náš věkově stejně starý tým si se soupeřem nebral vůbec žádné servítky a doslova jej roznesl na kopytech. První poločas Slezský FC vyhrál 11:0 a v tom druhém přidal skoro dvakrát tolik branek.
30.3.Dvanáctka přehrála ŠumperkOPA - SUM 18:3, 19.kolo | RedakceO P A V A - První jarní kolo dopadlo pro dvanáctku Slezského FC fantasticky. Na domácí půdě se utkala se stejně starým výběrem Šumperka a nasázela mu hned osmnáct branek. Rozhodnuto však bylo už v poločase, který Opavané vyhráli vysoko 10:1.
30.3.Čtrnáctka uspěla na hřišti VítkovicVIT - OPA 0:2, 19.kolo | RedakceV Í T K O V I C E - Náš výběr do čtrnácti let si na půdě Vítkovic vedl znamenitě, byť o vítězství se rozhodovalo až po změně stran. Skóre nejprve otevřel Janjuš a v průběhu pětašedesáté minuty ho napodobil také spoluhráč Tománek.
29.3.Tři zápasy bez porážky! Opava porazila Vlašim 2:1OPA - VLA 2:1, 20.kolo | Redakce | FOTO: Deník / Petr WidenkaOPAVA – Opavští fotbalisté si připsali do tabulky další tři body. V neděli porazili na domácím trávníku Vlašim 2:1. Nutno ale podotknout, že rozhodně nešlo o jednoduchý zápas. Hosté vedení zkušeným koučem Vlastimilem Petrželou bojovali do posledních vteřin.
29.3.Béčko zpackalo zápas ve VyškověVYS - OPB 2:1, 19.kolo | RedakceVYŠKOV - Sedmdesát minut měla naše třetiligová rezerva zápas ve Vyškově rozehraný doslova parádně. Po gólu Lavroviče vedla nejtěsnějším možným rozdílem, domácí Němeček navíc zkraje druhé půle viděl červenou kartu, takže Slezský FC hrál přesilovku. Stačilo však jediné střídání, aby se hra našeho výběru totálně sesypala.
28.3.Devatenáctka zvládla derby, měla štěstíOPA - HLU 2:1, 25.kolo | Redakce | FOTO: Deník / Petr WidenkaO P A V A - Derby s Hlučínem nakonec rozhodl Adam Helebrand. Hostující tým hlavně ve druhém poločase podal dobrý výkon, místy měl i navrch. Opavská devatenáctka se díky vítězství vzdálila od sestupových příček na patnáct bodů. Nyní se bude rvát o to, aby se vyhnula baráži.
27.3.Víkendový program Slezského FCRedakceO P A V A - Další víkend je před námi a také tento bude plný fotbalu. V sobotu vyráží béčko bojovat o body do Vyškova, devatenáctka hostí Hlučín, starší žáci míří do Vítkovic a ti mladší vyzvou Šumperk. V neděli se áčko doma představí v souboji s Vlašimí a oba mladší dorosty čeká soupeř z Jihlavy.
27.3.Těsná prohra šestnáctky v KarvinéKAR - OPA 2:1, 0.kolo | RedakceK A R V I N Á - Mladší dorost U 16 v derby nestačil na Karvinou. Opavští mladíci přitom na půdě soupeře začali dobře, a po dvou šancích šli ve 25. minutě do vedení. To se po zákroku domácího brankáře na Opavského Štefku kopala penalta, kterou proměnil Dybal. Domácím se ale do poločasu podařilo vyrovnat, a ve druhé půli vstřelili rozdílovou branku.
27.3.V Opavě se představí Vlašim s odborníkem Vlastimilem PetrželouOPA - VLA 2:1, 20.kolo | RedakceO P A V A - Souboj dvou sousedů v tabulce nabídne nedělní zápas v Městských sadech. Do slezské metropole, na půdu deváté Opavy, míří aktuálně osmý tým soutěže Graffin Vlašim. Jeho největší postavou je bezesporu trenér Vlastimil Petržela, který v minulosti vedle Sparty, Olomouce nebo Žižkova vedl také ruský velkoklub Zenit Petrohrad, se kterým sbíral velké úspěchy. Duel startuje netradičně v neděli od 17 hodin.
26.3.Sedmnáctka veze bod z KarvinéRedakceO P A V A - Mladší dorostenci Slezského FC U17 se představili na půdě Karviné. Více ze hry měli v derby opavští hráči. Ti se mohli v první půli dostat do vedení, jenže Rychlý ani Vrána své slibné šance neproměnili. Po změně stran hráli domácí v deseti, ale Slezané početní výhodu nevyužili a nakonec bezbrankově remizovali.
26.3.Devatenáctku čeká derby s HlučínemRedakceO P A V A – Naše devatenáctka si to v sobotu v rámci Dorostenecké ligy rozdá derby s Hlučínem. Opavský tým se poprvé po zimě představí na přírodním povrchu.
25.3.Žákovský výběr U14 přehrál SlováckoRedakceO P A V A - Opavští žáci kategorie U14 odstartovali jarní část sezony bitvou se Slováckem. Na umělce v Kylešovicích mladí Slezané po dvou brankách prohrávali, po změně stran ale skóre otočili a zvítězili v poměru 5:2.
24.3.Mladší přípravka vítězná na SlovenskuRedakceO P A V A - Naše mladší přípravka kategorie U-9 se o víkendu činila ve slovenské Korni. V sobotu se hráči představili ve sportovní hale s umělou trávou, a to v konkurenci dalších šestnácti mužstev. Opavský potěr si vedl znamenitě a žádný z týmů na něj nevyzrál.
24.3.Naši mládežníci nominováni do krajského výběruRedakceO P A V A - Hned šest hráčů Slezského FC se dočkalo nominace do pátého kola Mezikrajské soutěže mezi Moravskoslezským KFS a Zlínským KFS ve věkových kategoriích U-13 a U-14. Jedná se o Tomáše Kirschnera, Dominika Kuču, Sebastiána Latoně, Jakuba Rolného, Lukáše Katschmarze a také Jakuba Vránu.
24.3.Zdeněk Pospěch dal důležitý gól a zamířil do divadlaRedakce | Foto: Deník / František GélaO P A V A - Hektickou sobotní odpoledne prožil náš kapitán Zdeněk Pospěch. Nejdříve byl klíčovým mužem Opavy při remíze v Olomouci, když osm minut před koncem trefil remízu 1:1, poté společně s trenérem Janem Baránkem zamířili do Slezského divadla, kde je čekalo slavnostní vyhlášení O nejúspěšnějšího sportovce Opavska.
23.3.Béčko na úvod jara prohrálo se ZlínemOPB - ZLB 1:3, 18.kolo | RedakceO P A V A – Opavská rezerva vstoupila do jarní části porážkou. Slezané na umělé trávě v Kylešovicích podlehli béčku Zlína 1:3. Náš kouč Lubomír Hrabina nasadil do hry vedle tří kluků z devatenáctky také Josefa Dvorníka, který se dal rychle dohromady po dopravní nehodě.
21.3.Mladší dorostence čeká na jaře TOP skupinaRedakceO P A V A - Mladší dorostenci SFC Opava kategorie U 17 a U 16 o tomto víkendu zahajují náročné jaro v TOP skupině Moravskoslezské ligy. Obě mužstva se postupně utkají dvoukolově s nejlepší celky na Moravě – Karvinou, Jihlavou, Olomoucí, Třincem, Baníkem, Slováckem, Brnem a Zlínem. K prvnímu mistrovskému utkání jarní části zajíždějí naši mladší dorostenci do nedaleké Karviné.
21.3.Super! Vezeme bod ze SigmyOLO - OPA 1:1, 19.kolo | Redakce | Foto: Deník / František GélaO L O M O U C - Parádní sobotní odpoledne prožili opavští fotbalisté v Olomouci. Slezané dokázali na hřišti největšího favorita Fotbalové národní ligy urvat bod. Osm minut před koncem se o to zasloužil gólovou hlavičkou kapitán Zdeněk Pospěch a téměř čtyři stovky opavských fanoušků měly velký důvod k oslavě.
20.3.Opava jede na Andrův stadion, čeká ji zápas jaraOLO - OPA 1:1, 19.kolo | RedakceO P A V A - Na podzim to na stadionu v Městských sadech byla mezi Slezským FC a Sigmou Olomouc pořádná bitva. Určitě si vzpomenete… Utkání sice skončilo bezbrankovou remízou, ale hrál se fotbal ve vysokém tempu a kvalitě. Naši si vytvořili několik velmi dobrých příležitostí, i když především v druhém poločase měli Hanáci více ze hry. V sobotu od 15 hodin to na Andrově stadionu bude něco podobného. Vzájemný duel slibuje minimálně vynikající atmosféru, jelikož se dá očekávat, že z Opavy do Olomouce dorazí početný zástup našich fanoušků.
20.3.Víkendový program Slezského FCRedakceO P A V A - Jaký mají víkendový program mužstva Slezského FC? Áčko jede k mistrovskému utkání na půdu olomoucké Sigmy, rezerva se utká s béčkem Zlína, mladší dorostenci cestují do Karviné, starší žáci hostí Slovácko a mladší žáky čeká Sparta Brno. Přípravka U11 se střetne s Bruntálem, kategorii U10 čeká triangl a školička míří na turnaj do Smilovic.